Fundusz Sprawiedliwości. "Don Ziobro i familia Suwerennej Polski"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jak poinformował portal onet.pl, szpital, w którym operowano kolano Jarosława Kaczyńskiego, w ciągu pięciu lat otrzymał 18,5 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości. Zdaniem Tomasza Mraza, b. dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości, który pierwszy wspominał o pieniądzach dla szpitala na posiedzeniu zespołu ds. rozliczeń, Marcin Romanowski kazał przygotować umowę w związku z operacją "pierwszego kolana RP".

Kamila Gasiuk-Pihowicz: wokół Funduszu Sprawiedliwości powstała struktura mafijna

W Programie 3 Polskiego Radia sprawę komentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Polityczka stwierdziła, że sprawa dotacji dla szpitala jest "koronnym dowodem" na to, że Funduszem Sprawiedliwości operowała "struktura, która wypełniała znamiona zorganizowanej grupy przestępczej".

- Kolokwialnie taką zorganizowaną grupę przestępczą nazywa się po prostu mafią. W mojej ocenie był tam Don Ziobro, familia Suwerennej Polski, capo di tutti i cappi, czyli pan Jarosław Kaczyński, pierwsze kolano RP, także dostał prezent - dwie operacje - czego dowodem są właśnie przelewy do szpitala, który właśnie tę operację przeprowadził - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Układ stworzony za wiedzą Jarosława Kaczyńskiego"

Na uwagę, że od nieprawidłowości w operowaniu Funduszem Sprawiedliwości odcina się Zbigniew Ziobro, twierdzący, że wszystkim zajmowali się jego współpracownicy, polityczka KO stwierdziła, że to tylko próba uniknięcia odpowiedzialności, zaś w tym przypadku mamy do czynienia ze sprawstwem kierowniczym, nie tylko ze strony Ziobry, ale też Jarosława Kaczyńskiego.

Został stworzony układ i nie wyobrażam sobie, żeby ten układ był stworzony bez wiedzy Jarosława Kaczyńskiego. To on na odcinek wymiaru sprawiedliwości skierował Zbigniewa Ziobrę, to on skierował na odcinek, gdzie pojawiła się afera "Willi+" (...), Przemysława Czarnka, to on dał NCBiR Adamowi Bielanowi i spółce. To był stworzony przez Jarosława Kaczyńskiego szeroki system wykorzystywania środków publicznych, nie po to, by zaspokajać potrzeby obywateli, tylko aby zaspokajać cele partyjne - oceniła Gasiuk-Pihowicz.

Czytaj również:

Posłuchaj

27:14
Kamila Gasiuk-Pihowicz: wokół Funduszu Sprawiedliwości powstała struktura mafijna ("Bez uników" / PR3)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: Bez uników
Prowadzi: Renata Grochal
Gość: Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 27.05.2024
Godzina emisji: 08.13

jmo/kormp

Polecane