"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Na topie Nene Heroine ft. Kasia Lins, Jan Tymoteusz!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Na topie Nene Heroine ft. Kasia Lins, Jan Tymoteusz!
Nene Heroine: koncert w Gdańskim Teatrze SzekspirowskimFoto: Karol Makurat/REPORTER

Sensacyjna zmiana na szczycie notowania: Kaśka Sochacka z najnowszą piosenką "Szum" musiała w "Pierwszej Trójce – Liście Przebojów" ustąpić miejsca formacji Nene Heroine wspieranej przez Kasię Lins i Jana Tymoteusza. W audycji gościnnie pojawili się Gaba Kulka i Łukasz Lach, którzy dali mini koncert.

Prowadzona przez Piotra Metza "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów" to nowa odsłona zestawienia najpopularniejszych utworów tygodnia według słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia. Jak dotąd odbyły się trzy notowania. W dwóch pierwszych bezkonkurencyjna okazała się Kaśka Sochacka i jej "Szum", jednak w kolejnym wokalistka trafiła na godnych siebie przeciwników. Liczba mnoga jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż zwycięski utwór "Beze mnie" wykonuje combo Nene Heroine, Kasia Lins i Jan Tymoteusz. Na trzecim miejscu już po raz trzeci Lenny Kravitz z kompozycją "Human".

I chociaż bezpośrednio za plecami prowadzącej trójki nic się nie dzieje – Pearl Jam ("Wreckage") oraz Pablopavo i Ludziki ("Przetańczone serca") nie zmienili pozycji – jednak jeszcze niżej pojawiła się dwójka groźnych konkurentów. To Tomek Makowiecki ("Lato w mieście") i Bovska ("Płonie las"), którzy awansowali o sześć pozycji, odpowiednio z 14. miejsca na 8. i z 15. na 9. Jeśli w kolejnym notowaniu powtórzą ten skok, top "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" czeka trzęsienie ziemi.

Warto przy okazji zwrócić uwagę, że debiutanci nie mieli w tym tygodniu dobrego startu: Billie Eilish ("Lunch") dotarła na 16 miejsce, a Matylda/Łukasiewicz ("Trzymaj moją głowę nad wodą") na 18. Czy za tydzień będą wyżej?

Beze Mnie/YouTube Nene Heroine - temat


Stałym punktem audycji "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów" jest mini koncert zaproszonego do studia artysty. Tym razem była ich dwójka: Gaba Kulka oraz Łukasz Lach.

Zobacz wyniki 3. notowania "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów"

Piotr Metz powrócił do Trójki, by zbudować z nami "Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów". Zapraszamy do czynnego współtworzenia programu! Od Waszych głosów zależy powodzenie piosenek na Liście. Kolejne zestawienia pojawiają się na antenie Trójki w każdy piątek po godz. 19. Głosowanie zamykamy w piątek o godz. 12.

Aby oddać swój głos na listę, kliknij [TUTAJ]

pr/wmkor

Polecane