Bartłomiej Mróz - parabadmintonista, który nie zna limitów, przed startem w Paryżu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bartłomiej Mróz - parabadmintonista, który nie zna limitów, przed startem w Paryżu
Parabadmintonista - Bartłomiej Mróz, przed startem w Paryżu Foto: Bartłomiej Mróz - Pawel Wodzynski/East News

Parabadmintonista Bartłomiej Mróz przygotowuje się do swoich drugich igrzysk paraolimpijskich, które odbędą się w Paryżu. W audycji "Ludzie" opowiedział o sporcie, który uprawia, trudach życia codziennego i znaczeniu sportu w jego życiu oraz o tym, w jaki sposób stara się promować grę w badmintona. 

  • Igrzyska paraolimpijskie - zawody sportowe dla zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi, odbywające się co cztery lata. 
  • W 2024 roku igrzyska paraolimpijskie odbędą się w Paryżu w dniach od 28 sierpnia do 8 września.
  • Zasady parabadmintona są takie same jak gry w badmintona. Jedynie w niektórych kategoriach niepełnosprawności gra się na nieco mniejszym korcie.

Bartłomiej Mróz - paraolimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w parabadmintonie. Sportowiec, który nie zna ograniczeń i uparcie dąży do wyznaczonych sobie celów. 

Sportowiec, którego nie ograniczają żadne limity

Bartłomiej Mróz gra od dziecka w badmintona, mimo braku prawego przedramienia. Jest od lat najlepszy w Polsce oraz należy do najlepszych graczy na świecie w swojej kategorii niepełnosprawności.


- Ja byłem bardzo aktywnym dzieckiem i nie widziałem limitów jako dziecko. Teraz, tak naprawdę, tych limitów mam tyle co nic. Rozpoczęło się od tego, że był nabór w Miejskim Klubie Sportowym w Kędzierzynie-Koźlu. Moja siostra i kuzynka dołączyły do sekcji tego klubu. Ja też po jakimś czasie trafiłem na tę halę (...), no i mi się to bardzo spodobało - mówi Bartłomiej Mróz.  


Czytaj także: W drodze na drugie igrzyska

Bartłomiej Mróz ma już za sobą start w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Teraz przygotowuje się do kolejnych igrzysk - tym razem w Paryżu.  

- Igrzyska w Tokio to było niesamowite przeżycie. Rozgrywki, ta wioska olimpijska to było coś, czego każdemu życzę, aby miał okazję choć raz w życiu przeżyć (...) Mam nadzieję, że Francja też mnie zaskoczy i będą to igrzyska, które zostaną mi w pamięci na długo. 

 

Posłuchaj

50:22
Parabadmintonista Bartłomiej Mróz (Ludzie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Ludzie
Prowadzi: Wojciech Zawioła
Gość: Bartłomiej Mróz (parabadmintonista)
Data emisji: 23.05.2024
Godzina emisji: 23.08

dm/kormp

Polecane