Wieczna miłość i "Dracula" Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wieczna miłość i "Dracula" Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
.Foto: mat. prasowe

Po mityczną, drapieżną, a jednocześnie pociągającą wampirzą postać sięgnęli m.in. Friedrich Wilhelm Murnau, Tod Browning, Werner Herzog oraz wielu innych uznanych reżyserów. Jednak to właśnie film "Dracula" z 1992 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli z wybitną rolą Gary’ego Oldmana i muzyką skomponowaną przez Wojciecha Kilara najbardziej zapisał się w pamięci kinomanów.

Produkcję nagrodzono trzema Oscarami: za charakteryzację, kostiumy oraz montaż dźwięku. Francis F. Coppola nadał hrabiemu Draculi ludzką twarz, łącząc oblicze okrutnika i złoczyńcy z postacią przepełnioną wieczną, lecz nieszczęśliwą miłością. Tym samym reżyser odważył się przemienić budzącego strach drapieżnika w postać tragiczną, z którą publiczność może sympatyzować na wielu płaszczyznach.

– Dzieło Coppoli jest dowodem na to, że o miłości można opowiadać na rozmaite sposoby, nie tylko komediowe i obyczajowe, ale także baśniowe i dramatyczne. Twórcy kina wykorzystują ku temu cały wachlarz gatunkowych możliwości. Dlatego tegoroczny MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze opowie o Everlasting Love – miłości wiecznej i ponadczasowej – w sposób przewrotny. Przez filmowe okulary Gary’ego Oldmana widzowie będą mogli podziwiać świat pełen mitycznych stworzeń i gorących uczuć. Mam nadzieję, że taka kinowa wariacja spodoba się naszej publiczności. Dzieło Coppoli pokażemy oczywiście na dużym ekranie podczas festiwalu – mówi Katarzyna Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest.

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się w dniach 25-30 czerwca w Toruniu. Naszych widzów zaprosimy na projekcje do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego. Zapraszamy Was do kina pełnego miłości i tajemniczych istot!

Wszelkie informacje o nadchodzącym festiwalu znajdziecie jak zawsze na stronie internetowej tofifest.pl oraz na naszym profilu facebookowym. Zachęcamy także do pobrania zdjęć oraz informacji prasowych dostępnych pod poniższym linkiem.

Polecane