Nowe brzmienie utworów Zbigniewa Wodeckiego - album "WODECKI / PATER"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowe brzmienie utworów Zbigniewa Wodeckiego - album "WODECKI / PATER"
Nowe brzmienie piosenek Zbigniewa Wodeckiego - album "WODECKI / PATER"Foto: shutterstock / Tadeusz Ibrom

Album "WODECKI / PATER" to swoisty przewodnik po muzycznym świecie, który wzrusza, inspiruje i łączy pokolenia słuchaczy. Twórca tego projektu, Kamil Pater, opowiedział o kulisach powstania tego albumu w audycji "Dobrego dnia!". 

  • Zbigniew Wodecki - piosenkarz, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, który zmarł w 2017 roku w wieku 67 lat.
  • Wśród licznych utworów Zbigniewa Wodeckiego wielką popularność zdobyły m.in. "Izolda", "Zacznij od Bacha" czy "Chałupy Welcome To".
  • Twórcą projektu jest Kamil Pater - gitarzysta, improwizator, producent muzyczny i aranżer ur. w 1983 roku.

Album "WODECKI / PATER" to swoisty przewodnik po muzycznym świecie, który wzrusza, inspiruje i łączy pokolenia słuchaczy. Pozwala odkryć na nowo twórczość Zbigniewa Wodeckiego. 

Wodecki łączy pokolenia  

"WODECKI / PATER" początkowo miał być jedynie projektem zaprezentowanym podczas koncertów w ramach festiwali. Jednak został na tyle ciepło odebrany przez publiczność, że zadecydowano o wydaniu albumu. 
Twórcą tego projektu jest Kamil Pater, dla którego zmierzenie się z legendą polskiej muzyki było dużym wyzwaniem. 

Źródło: Mystic Production TV / YouTube


- W pewnym momencie podczas pracy nad aranżacjami pojawił się pewien lęk, że pewnie dużo osób to usłyszy, ale to było chwilowe. Ja jestem z takiego środowiska, które podejmowało ryzyko wielokrotnie i poszukiwało czegoś nowego. To środowisko muzyki niezależnej cały czas kręci to, żeby odkrywać nowe, niezależnie od tego, jakie będą głosy z zewnątrz - mówi twórca projektu Kamil Pater.  

Twórczość Zbigniewa Wodeckiego jest zaraźliwa  

Kamil Pater zaprosił do pracy nad tym projektem m.in. Paulinę Przybysz, Natalię Przybysz i Justynę Święs oraz młodych artystów, takich jak: Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski czy Wiktor Waligóra. 


Czytaj także: 

 

- Myślę, że udało mi się zarazić tych młodych twórców muzyką Zbigniewa Wodeckiego. Sam też zostałem bardzo mocno zarażony twórczością Zbyszka i tym poznaniem się z nim bliżej. Oprócz tego, że był genialnym wokalistą, był także genialnym skrzypkiem, grającym z Ewą Demarczyk, wspaniałym solistą. To była taka muzyka niezależna i można powiedzieć, że blisko mamy te korzenie w muzyce improwizowanej - dodaje Kamil Pater. 


Posłuchaj

9:02
Nowe brzmienie utworów Zbigniewa Wodeckiego - album "WODECKI / PATER"
+
Dodaj do playlisty
+

 

 

***

Tytuł audycji: Dobrego Dnia!
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Kamil Pater (gitarzysta i aranżer)
Data emisji: 20.05.2024
Godzina emisji: 10.17

dm/wmkor

Polecane