Koncert w Trójce: Mikromusic z gośćmi na otwarcie "Pokoju na lato"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert w Trójce: Mikromusic z gośćmi na otwarcie "Pokoju na lato"
Grupa Mikromusic wystąpiła w "Pokoju na lato" w sobotę 18 maja. Koncertu można było wysłuchać w radiowej TrójceFoto: Karol Makurat/REPORTER/East News

Koncertu zespołu Mikromusic, z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha otworzył tegoroczny sezon "Pokoju na lato". To  niezwykłe wydarzenie przebiegło pod znakiem podwójnego jubileuszu: 10-lecia działalności letniego pawilonu kulturalno-rekreacyjnego oraz 20-lecia obecności Mikromusic na scenie muzycznej. Patronami medialnymi wydarzenia były Program 3 Polskiego Radia oraz radiowa Czwórka.

"Pokój na lato" to pawilon kulturalno-rekreacyjny na zielonej skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Obiekt w ciągu dziesięciu lat stał się nieodłącznym elementem krajobrazu Woli; odbywają się w nim m.in. warsztaty, spotkania. Hasłem tegorocznego sezonu w Pokoju jest: "Pokój na czas niepokoju". - Razem chcemy może nie tyle "wrócić świat do normy", ile zastanowić się, jak możemy sobie z tym niepokojem przetrąconego świata poradzić - wyjaśniają przedstawiciele obiektu.

Inauguracją 10. sezonu "Pokoju na lato" była Noc Muzeów i występ zespołu Mikromusic. To jedna z najpopularniejszych formacji na polskiej scenie art popowej. Ich muzyczną inspirację stanowią słowiański folk, jazz, rock oraz elektronika. Założycielami grupy są Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński.

W 2020 roku grupa otrzymała jedną z najważniejszych polskich nagród muzycznych - Fryderyka (w kategorii Muzyka Poetycka). Zespół wydał siedem albumów studyjnych. Koncertował na polskich festiwalach i scenach zagranicznych, m.in. na Litwie, w Japonii i w Irlandii. 

Źródło: Mikromusic/YouTube

Mikromusic w "Pokoju na Lato" i radiowej Trójce

W sobotę, 18 maja, w Noc Muzeów o godz. 21.30 na scenie przy Muzeum Powstania Warszawskiego, muzycy wykonali utwory w nowych aranżacjach oraz zaprezentowali przedpremierowe utwory z najnowszej płyty, której premierę zaplanowano na jesień tego roku. Grupa wystąpiła z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha.


qch/mat. prasowe/pr/wmkor

Polecane