Spełniając marzenia. Reportaż Joanny Bogusławskiej pt. "Apetyt na życie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spełniając marzenia. Reportaż Joanny Bogusławskiej pt. "Apetyt na życie"
Robert Zarzecki z synem Gabrysiem Foto: archiwum prywatne

Robert Zarzecki od zawsze miał problemy ze wzrokiem. Dzisiaj prawym okiem widzi już tylko światło i cień, na lewe oko widzi trochę więcej. W szkole dla słabowidzących próbował swoich sił w teatrze "Krzesiwo". Tam też poznał swoją żonę Basię, z którą ma 15-letniego syna Gabrysia. Są kochającą się rodziną.

Robert Zarzecki, od kiedy zaczął tracić wzrok, jest bardzo aktywnym człowiekiem. Z synem Gabrysiem łączy go szczególna więź. Zwiedzili Islandię, Gruzję. Kiedy chodzą po górach, Gabryś zawsze idzie od strony przepaści.

Bohater reportażu zaangażował się w działalność Fundacji Widzimy Inaczej. Dzięki temu powstała Akademia Tenisa Niewidomych i Słabowidzących Blind Tenis – ostatnio brali udział w turnieju tenisowym w Hiszpanii. Robert również żegluje  ma swoją dezetę, którą remontuje, uczestniczy w zawodach żeglarskich. Oprócz tych aktywności prowadzi gabinet masażu.

Fundacja z uśmiechem w statucie

Założona przez Roberta Fundacja Widzimy Inaczej jest organizacją pożytku publicznego. "Uśmiech, radość, pasja – to nasze słowa klucze. Chcielibyśmy, by osoby z niepełnosprawnościami cieszyły się życiem, spełniały marzenia, szlifowały talenty, zdobywały wiedzę" – możemy przeczytać na stronie internetowej fundacji.


Posłuchaj

13:34
"Apetyt na życie" (Trójka/Reportaż)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł reportażu: Apetyt na życie
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 
14.05.2024
Godzina emisji: 
18.40

kormp

Polecane