Pretensje do Szymona Marciniaka po meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium

• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Real Madryt awansował do finału piłkarskiej Ligi MistrzówFoto: PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Polski sędzia Szymon Marciniak podjął kontrowersyjną decyzję w końcówce rewanżowego meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Bayernem Monachium. Wielu komentatorów uważa, że popełnił błąd i jego decyzja miała wpływ na końcowe rozstrzygnięcie.

• Real Madryt 14. razy zdobywał Puchar Europy, obecnie rozgrywany jako Liga Mistrzów.
  • Madrycki klub w finale zagra już po raz osiemnasty.
  • Borussia Dortmund trzykrotnie grała w finale Ligi Mistrzów zwyciężając raz.
  • Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie.

Real Madryt zagra w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. W środę hiszpański klub awansował do finału pokonując w rewanżowym meczu u siebie Bayern Monachium 2:1. W pierwszym spotkaniu był remis 2:2.
We wtorek do finału, który 1 czerwca zostanie rozegrany na Wembley w Londynie, awansowała Borussia Dortmund, która wyeliminowała Paris Saint Germain.

Mecz Realu Madryt z Bayernem Monachium był spotkaniem trzymającym w napięciu do ostatnich minut, choć na pierwszego gola kibice musieli czekać długo.

Emocje do ostatnich minut

Wszystkie trzy gole w tym spotkaniu strzelono po 68. minucie meczu. Najwięcej działo się jednak w doliczonym czasie gry, kiedy to Joselu, strzelił drugą bramkę dla Realu, zapewniając swojemu klubowi awans do finału Ligi Mistrzów. Potem w "roli głównej" wystąpił polski sędzia tego spotkania - Szymon Marciniak.

Szymon Marciniak na cenzurowanym

Szymon Marciniak po spotkaniu zebrał trochę słów krytyki. Niemal przez cały mecz do pracy polskiego sędziego nie można było mieć zastrzeżeń. Jego decyzja w końcówce spotkania wzbudziła jednak wiele kontrowersji.

W 13. minucie doliczonego czasu gry Marciniak, sugerując się podniesioną chorągiewką sędziego liniowego, przerwał akcję Bayernu z powodu spalonego, a moment później do siatki trafił Matthijs de Ligt. Powtórki telewizyjne nie rozstrzygają jednoznacznie, czy decyzja Marciniaka była słuszna, a ponieważ przerwał akcję, nie podlegała ona analizie VAR. Po spotkaniu nie brakowało głosów, że polski sędzia popełnił jednak błąd, który miał wpływ na końcowe rozstrzygnięcie.