Pola Chobot i Adam Baran. Dużo ciekawych historii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pola Chobot i Adam Baran. Dużo ciekawych historii
Pola Chobot i Adam BaranFoto: Zuza Baran

Choć w ostatnich latach przechodzili jako duet trudne chwile, udało im się nagrać wspólnie album "Burza", z którego oboje są dumni. Pola Chobot i Adam Baran byli gośćmi audycji "Rotacja".

  • Wokalistka i pianistka Pola Chobot oraz gitarzysta Adam Baran współpracują ze sobą od lat.
  • Pierwszy długogrający album duetu pt. "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży" ukazał się w 2019 roku.
  • Najnowsza płyta "Burza" miała premierę 26 kwietnia 2024 roku.

 

– Dużo ciekawych historii stoi za tym krążkiem. W trakcie nagrywania już się rozpadaliśmy, mieliśmy takie założenie, że to jest nasza ostatnia płyta razem. Dzisiaj chyba już tego nie podtrzymujemy, chociaż nie wiadomo, wszystko się może wydarzyć – tak Pola Chobot opowiada o nagrywaniu albumu "Burza".

O tym, że nie było łatwo, mówi też Adam Baran. – Wcześniej wydaliśmy EP-kę i proces jej pisania był zaskakująco łatwy. Gdy zabieraliśmy się za pisanie pierwszych numerów na płytę, spodziewałem się, że też pójdzie bardzo łatwo, a ten proces okazał się zupełnie inny, momentami nawet wycieńczający emocjonalnie. Ale udało nam się jakoś to okiełznać i dojść do porozumienia.

Misja się udała

Motywem przewodnim tekstów piosenek z płyty "Burza" są trudne relacje. Okazuje się, że to trafia do słuchaczy. – Dostałam SMS-a od dziewczyny, która napisała, że jest właśnie w trakcie jednego z najtrudniejszych rozstań w swoim życiu i że ten album nie pomaga na łzy, ale wzmacnia. Pomyślałam sobie, że misja się udała, bo trochę o to mi chodziło. Konstrukcja tej płyty jest taka, że przechodzimy od wrzasku do momentu ukojenia i akceptacji tego, że coś się skończyło – mówi Pola.


Posłuchaj

6:27
Pola Chobot i Adam Baran o płycie "Burza", cz. 1 (Rotacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Uczucie satysfakcji 

Oboje muzycy przyznają zgodnie, że są zadowoleni z tego, jak ostatecznie brzmi płyta "Burza". – Różne rzeczy mówiłam po drodze i miałam ochotę uciec z kraju na dzień przed premierą, a w dzień premiery odsłuchiwałam ją i dowalałam się do wszystkiego, co na niej było. Ale z każdą mijającą minutą i sekundą jednak dochodzę do wniosku, że jestem z niej dumna – deklaruje wokalistka.

– Od nagrywania i miksowania piosenek z tej płyty minęło już dużo czasu i teraz można sobie wrócić jeszcze raz do tego wszystkiego. Gdy teraz tego słucham, to też mam uczucie satysfakcji – dodaje gitarzysta.

Nowy etap

Album "Burza" może oznaczać nowe otwarcie nie tylko w karierze duetu, ale też dla tworzących go artystów. – Ja w trakcie tworzenia tej płyty narodziłam się jako nowa, być może solowa artystka. Mam poczucie, że mogłabym wziąć stuprocentową odpowiedzialność za swój własny komunikat twórczy, już nie dzielony 50/50 z Adamem – mówi Pola Chobot.


Posłuchaj

6:36
Pola Chobot i Adam Baran o płycie "Burza", cz. 2 (Rotacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Rotacja
Prowadzi: Gosia Jakubowska
Data emisji: 30.04.2024
Godziny emisji: 19.31, 19.42

kc/wmkor

 


 

Polecane