Nowe studio radiowej Trójki: jest czego słuchać, jest co oglądać!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowe studio radiowej Trójki: jest czego słuchać, jest co oglądać!
Już w sobotę, 27 kwietnia, Renata Grochal poprowadzi "Śniadanie w Trójce" z odnowionego i wyremontowanego studia M3 Foto: Cezary Piwowarski/PR

Radiowa Trójka nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne zmiany. W sobotę, 27 kwietnia, o godz. 9.05 Renata Grochal po raz pierwszy poprowadziła "Śniadanie w Trójce" z "nowego" studia M3. 

Celem remontu technologicznego studia M3 było przystosowanie go do produkcji wizyjnych, przy równoczesnym zachowaniu radiowego charakteru obiektu. Nowoczesny wystrój wnętrza, znakomita akustyka studia, przestrzeń zaprojektowana specjalnie do przeprowadzania wywiadów z gośćmi w formie wideo – tak teraz wygląda studio M3.

– Bardzo cieszę się z tego, że oprócz sobotniego "Śniadania w Trójce", także moje codzienne rozmowy "Bez uników", emitowane od poniedziałku do piątku, przeniosą się w najbliższym czasie do odnowionego studia M3. W czasach, gdy przestajemy już słuchać radia tylko w tradycyjnych odbiornikach, chcemy otworzyć się na nowych odbiorców, ludzi młodych, którzy wiedzę o świecie czerpią w dużej mierze z internetu. To m.in. ich chcemy zachęcić nie tylko do słuchania pogłębionych rozmów na najważniejsze polityczne tematy, ale i oglądania ich na YouTube, Facebooku i stronie internetowej Trójki – mówiła Renata Grochal. – Czasem nawet najbardziej wytrawny mówca nie odda słowem tego, co może pokazać obraz z kamery, a nawet najsprytniejszy polityk nie ukryje tego, co widać na wizji – dodała dziennikarka.


Wyremontowane i odnowione  studio M3  to nowoczesny wystrój wnętrza, znakomita akustyka, przestrzeń zaprojektowana specjalnie do przeprowadzania wywiadów z gośćmi w formie wideo. Renata Grochal będzie prowadziła stąd codzienne poranne rozmowy "Bez  uników" oraz sobotnie "Śniadanie w  Trójce" Wyremontowane i odnowione studio M3 to nowoczesny wystrój wnętrza, znakomita akustyka, przestrzeń zaprojektowana specjalnie do przeprowadzania wywiadów z gośćmi w formie wideo. Renata Grochal będzie prowadziła stąd codzienne poranne rozmowy "Bez uników" oraz sobotnie "Śniadanie w Trójce"

W studiu zbudowano scenografię wizyjną, systemy oświetlenia wizyjnego i oświetlenia scenograficznego. Obiekt wyposażono w systemy kamer wizyjnych i mikrofonów studyjnych. Tło elementów scenograficznych stanowią ścienne elementy akustyczne, dźwiękochłonne, typowe dla studia radiowego. Rozwiązanie to pozwoliło dostosować akustykę studia do pracy z wieloma mikrofonami przeznaczonymi dla dziennikarzy prowadzących i gości. Osiągnięto zaprojektowany efekt scenograficzny przy równoczesnej poprawie akustyki, co było jednym z podstawowych założeń remontu.


– W ostatnich tygodniach nasze zacne i zasłużone studio M3 przeszło niezwykłą przemianę. Zachowując wszelkie walory studia radiowego, pozwalającego rejestrować najwyższej jakości dźwięk, zostało wyremontowane zgodnie z potrzebami studia umożliwiającego realizację programów w formacie video. Zapraszamy do słuchania i oglądania – mówiła Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Polecane