"Logiczne, ale mijały się z prawdą". Zgorzelski o zeznaniach Kamińskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Mariusz Kamiński dość dobrze przygotował się do zeznań przed komisją. Jego wypowiedź cechowały spokój i ciąg logiczny, ale to wcale nie oznacza, że mówił prawdę - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL-Trzeciej Drogi.

Były minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych zeznawał przed komisją śledczą wczoraj. Piotr Zgorzelski powiedział na antenie radiowej Trójki, że Mariusz Kamiński podczas przesłuchania starał się "wybielić siebie oraz swoje stronnictwo".

- Mówiąc obiektywnie, Mariusz Kamiński dość dobrze przygotował się do zeznań przed komisją. Jego wypowiedź cechowały spokój i ciąg logiczny, ale to wcale nie oznacza, że mówił prawdę. Moim zdaniem, bardziej lub mniej celowo, mijał się z faktami. W Prawie i Sprawiedliwości obowiązuje zasada prymatu władzy politycznej nad literą prawa - mówił wicemarszałek Sejmu.

Działania CBA ws. afery wizowej

Zdaniem Mariusza Kamińskiego Centralne Biuro Antykorupcyjne zadziałało właściwie w sprawie afery wizowej. Przed komisją były szef MSWiA zeznał, że wobec korupcji w MSZ "natychmiast" podjął działanie i że CBA dogłębnie wyjaśniło tę sprawę. Inną wersję przedstawił szef komisji śledczej Michał Szczerba - jego zdaniem władze zareagowały zbyt wolno i nie wyjaśniły wszystkich wątków.

Posłuchaj

14:24
Piotr Zgorzelski: Mariusz Kamiński dość dobrze przygotował się do zeznań przed komisją (Trójka/Bez uników)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj także: 

***

Audycja: Bez uników
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 22.04.2024
Godzina emisji: 8.13

PR3/pkur/wmkor

Polecane