Jacek Jaśkowiak: cieszę się, że wyborcy, mimo utrudnień w Poznaniu, mi zaufali

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- W Poznaniu tylko raz w historii zdarzyło się wygranie w pierwszej turze - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (Koalicja Obywatelska).

Na niedzielę 21 kwietnia przypadło głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. W całym kraju wybranych w ten sposób zostało 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ponowne głosowanie objęło m.in. 60 miast prezydenckich, w tym 9 wojewódzkich - Gorzów Wielkopolski, Kraków, Kielce, Olsztyn, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Zieloną Górę i Poznań.

W Poznaniu po raz kolejny zwyciężył Jacek Jaśkowiak, gość audycji.

- Miałem pełną świadomość kosztów politycznych pewnych decyzji, tego kapitalnego remontu Poznania, który zrobiliśmy, z tym się wiązały uciążliwości. Cieszę się, że to zrobiliśmy i Poznaniacy mimo tych uciążliwości, obdarzyli mnie zaufaniem po raz kolejny - powiedział polityk.

PO z większością w radzie miasta

- Poznań jest jak rozpędzona lokomotywa. Mamy zadłużenie na poziomie 50 proc. tego co Łódź czy Wrocław i 40 proc. tego co Kraków. Jesteśmy przygotowani w zakresie struktury, by wykorzystać środki z KPO, mamy to wszystko już poukładane i większość w radzie miasta - mówił Jaśkowiak.

Mówiąc o drugiej turze zaznaczył, że w Poznaniu tylko raz w historii zdarzyło się wygranie w pierwszej turze.

Do głosowania w drugiej turze uprawnionych było o 20 procent osób więcej niż w 2018 roku. Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że liczba mieszkańców w tych gminach i miastach to niemal 15 milionów osób, spośród których ponad 12 milionów jest uprawnionych do głosowania. W przeprowadzeniu wyborów uczestniczyło ponad 100 tysięcy członków obwodowych komisji wyborczych i ponad 7 tysięcy członków okręgowych komisji wyborczych.

Posłuchaj

14:04
Jacek Jaśkowiak: cieszę się z zaufania, które wyborcy mi okazali, natomiast w Poznaniu tylko raz w historii zdarzyło się wygranie w pierwszej turze (Bez uników/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

***

Audycja: Bez uników
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Jacek Jaśkowiak (prezydent Poznania)
Data emisji: 22.04.2024
Godzina emisji: 8.13

pg

Polecane