Reportaże niewyemitowane. Audiodokument – premiera nowego cyklu w ramach "Klubu Trójki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Reportaże niewyemitowane. Audiodokument – premiera nowego cyklu w ramach "Klubu Trójki"
Anna Dudzińska zaprasza na cykl "Klub Trójki. Audiodokument". W każdy poniedziałek będziemy prezentować najciekawsze reportaże autorów Studia Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia oraz reporterów rozgłośni regionalnych, a także dokumenty archiwalneFoto: PR

Dlaczego reporter nie może mieć zasznurowanych ust? Ilu historii nie usłyszeliśmy w ostatnich latach? Komu zabrano głos, a komu w ogóle nie pozwolono mówić? - Zapraszamy do wysłuchania pierwszej audycji z cyklu "Klub Trójki. Audiodokument".

  • W każdy poniedziałek będziemy prezentować najciekawsze reportaże autorów Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz reporterów rozgłośni regionalnych, a także dokumenty archiwalne.
  • Po nich zapraszać będziemy do rozmowy z udziałem słuchaczy, ekspertów i reporterów. 
  • Na "Klub Trójki. Audiodokument" w poniedziałki zaprasza Anna Dudzińska.  

Istnieje w naszym języku nienadużywane słowo "przyzwoitość". Pomyśleliśmy, że nasz cykl warto rozpocząć od zaproszenia reporterek, które w ostatnich latach opuściły Polskie Radio, których reportaże były "półkownikami" i które na co dzień zmagały się z cenzurą.

Przyzwoitość i cenzura

Katarzyna Błaszczyk, Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Agnieszka Szwajgier gościły w premierowym wydaniu audycji "Klub Trójki. Audiodokument". Opowiedziały o swojej historii i cenzurze, jakiej doświadczyły w związku z przygotowanymi przez siebie reportażami, które na długie lata trafiły do archiwalnej szuflady.


Najczęściej czytane

"Dziewczyna w hidżabie"


Pierwszym z zaprezentowanych reportaży była "Dziewczyna w hidżabie" autorstwa Katarzyny Błaszczyk. - Reportaż to tak zwany półkownik. Został nagrany i miał być nadany w marcu 2019 roku. Nie dopuszczono jednak do jego emisji. Nie pomogło nawet odwołanie się do prezesa Polskiego Radia. Bohaterka reportażu pochodzi z Arabii Saudyjskiej i przyjechała do Polski, by studiować. Polskie studia medyczne są bardzo dobrze postrzegane w jej kraju. Jednak życie Arabki w Polsce nie jest proste - powiedziała autorka we wprowadzeniu do reportażu.


"Kopalnia przedmiotów"

- Reportaż jest po to, by pokazać losy danego człowieka - podkreśliły zgodnie goszczące w studiu autorki.  W audycji przytoczono fragment kolejnego, niewyemitowanego wcześniej reportażu pt. "Kopalnia przedmiotów" autorstwa Eweliny Karpacz-Oboładze.

Posłuchaj

50:48
Reportaże niewyemitowane. Audiodokument – premiera nowego cyklu w ramach "Klubu Trójki" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki. Audiodokument
Prowadzi:
 Anna Dudzińska
Gościnie: 
Katarzyna Błaszczyk, Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Agnieszka Szwajgier 
Data emisji: 
15.04.2024
Godzina emisji: 20.06

zch/mpkor

Polecane