Kilka pytań i odpowiedzi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kilka pytań i odpowiedzi
Foto: Fot. W. Kusiński

Rozwiewamy kilka Waszych wątpliwości.

Dlaczego stadion?
Dlaczego stadion a nie las? To pytanie, które często pojawia się u osób które z naszą akcją stykają się po raz pierwszy. Las to znakomite miejsce do biegania, można pokonywać olbrzymie dystanse w otoczeniu pięknej przyrody, szybciej, wolniej, po zmiennej nawierzchni, zróżnicowanym nachyleniu terenu, pełna swoboda. Fajny las to najlepsze miejsce do biegania.
Ale raz w tygodniu warto jest zrobić coś innego. Zwłaszcza, że adresujemy nasze spotkania do osób znajdujących się na bardzo różnorodnym poziomie zaawansowania biegowego. I jeśli się nad tym dłużej zastanowić, to stadion to najlepsze miejsce do organizowania tego typu akcji, bo:

- w jednym miejscu, jednocześnie, uczestnicy są w stanie wykonywać bardzo różne zadania, adresowane do ich indywidualnego poziomu, trener wszystkich widzi i z każdym jest w stanie porozmawiać.
- unikalna konstrukcja stadionu, zamknięty teren sprawia, że świetnie nadaje się on do integracji różnych form biegania, różnych poziomów zawodników, różnych dodatkowych zajęć
- bardzo dobrze nadaje się do pomiaru tempa biegu - dla zaawansowanych aby na bieżąco monitorować swój trening, dla początkujących aby nauczyć się czucia tempa które potem będą mogli wykorzystać na treningach …. w lesie
- stadion jest miejscem nawiązującym do zmagań starożytnych herosów, miejscem przeznaczonym do sportu, które skupiało i skupia zainteresowanie lekkoatletyką i dzięki temu mamy możliwość zaszczepić ducha zainteresowania tą dyscypliną u tych wszystkich którzy do tej pory z lekkoatletyką się bliżej nie zetknęli

Treningi czy spotkania?
Każdy może to nazywać jak woli. Idea jest taka, że nasi trenerzy dysponują dużą liczba klocków. To nie są zwykłe klocki. To treningowe klocki. Z tych klocków są w stanie złożyć zajęcia dla grupy o bardzo różnorodnych umiejętnościach i oczekiwaniach. Chcemy aby każdy czuł, że są to zajęcia które go jakoś rozwijają, żeby początkujący czuł się zmotywowany i zachęcony do przyjścia na następne zajęcia a zaawansowany nie czuł się znudzony. Chcemy, żebyście wy, uczestnicy mówili nam jakie klocki najbardziej lubicie a nawet ośmielali się wymyślać własne klocki. Nasi trenerzy będą wykorzystywali te klocki w taki sposób, aby było to z największą korzyścią dla was. Dla wielu z was, baza którą stworzymy na tych spotkaniach pozwoli wam na dalszy rozwój abyście w dowolnym momencie byli w stanie podjąć każde biegowe wyzwanie, choćby takie jak maraton.

Dla kogo nasze spotkania są przeznaczone? Dla jakiej grupy wiekowej?
Dla każdego, kto kiedykolwiek myślał o tym, że chciałby zacząć biegać, nie ma ograniczeń wiekowych.

Jak długo trwają?
Zazwyczaj około godziny, w ciepły dzień czasem dłużej, to zależy od trenera i uczestników

Czy udział w spotkaniu-treningu kosztuje?
Udział jest bezpłatny.

Jaki trzeba mieć ze sobą sprzęt?
Dobrze jest mieć ze sobą sportowy strój: czyli buty do biegania ale jeśli ktoś takich jeszcze nie posiada a chciałby przyjść, niech przyjdzie - doradzimy gdzie i jakie kupić, sportowy strój to także koszulka, spodenki lub spodnie - w każdym razie takie które nie krępują waszych ruchów, w których czujecie się swobodnie i nie są zbyt ciepłe - w trakcie biegu zaczniecie się pocić (to normalne) i koniecznie powinniście być ubrani w coś co w momencie startu treningu daje odczucie lekkiego chłodu. Ewentualnie miejcie na sobie kilka warstw, które będziecie mogli zdjąć aby dostosować się do warunków.

Czy będą szatnie, prysznice?
Nie, tego nie zapewniamy. Najlepiej przyjść już ubranym w sportowy strój, ewentualnie w jakiejś kurtce, wierzchnie ubrania będzie można zostawić z boku na stadionie.

 
Historia
Nasza akcja powstałą z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Rozpoczęliśmy od pilotażowego programu, który w okresie od września do grudnia prowadziliśmy w czterech miastach Polski.  Od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens, że przeniesienie jej do innych miast, jak najdalej i jak najszerzej pozwoli na to, że w każdym miejscu naszego kraju będzie możliwość co tygodniowego spotkania się z trenerem i innymi biegaczami którzy wprowadzą w bieganie każdego nowo przybyłego. Wierzymy, że niedługo zaczną nas naśladować także inne kraje. Dziś, dzięki pomocy sponsorów możemy tę akcję rozszerzyć.


Polecane