Misja, czyli o co tu chodzi?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Misja, czyli o co tu chodzi?

- Ale o co chodzi? - W skrócie chodzi o to, żebyś przyszedł na stadion w najbliższą sobotę.

- Jaki stadion?
- Najbliższy Twojego miejsca zamieszkania


- Ale po co?
- Bo chcemy nauczyć Cie biegać.


- Biegać? Ja nienawidzę biegać.
- Dlaczego?


- Bo to męczące, bo się pocę, bo nudne, bo się do tego nie nadaję, bo zawsze nasz wuefista zmuszał do biegu na 1000m i ja ledwie byłem w stanie przebiec 100m a potem musiałem już przechodzić w marsz i było mi głupio bo przybiegałem ostatni, bo nie mam czasu, bo....
- Poczekaj, po kolei...że męczące? Męczące jest dla tych którzy nie potrafią tego robić, dla tych którzy potrafią zmęczenie jest przyjemne, myślisz, że gdyby tak nie było to tyle ludzi startowało by w maratonach?


- To jacyś wariaci. Ale pocę się
- I musisz się pocić, to oznaka tego, że organizm zaczyna pracować na podwyższonych obrotach, musisz się pocić dla własnego zdrowia, dla siebie. Bieganie jest najprostsza formą ruchu, taki wysiłek - to znaczy ciągły, spokojny wysiłek to najlepsza forma aktywności dla naszego układu krwionośnego, oddechowego, na mnóstwo problemów zdrowotnych takich jak nadciśnienie, cukrzyca, cholesterol, dziś już się zdarza, że kardiolodzy zalecają tego tupu ruch jako pozawałową terapię, idealne na stres...


- Dobra, dobra, wiem, znam to wszystko...ale bieganie jest nudne
- Bieganie potrafi być ekscytujące jeśli tylko widzisz cel, postęp. Nie byłoby fajnie z grupką znajomych przebiec się o poranku 20 kilometrów przez Puszczę Kampinoską docierając do miejsc o których przed tym myślałeś jako o niedostępnych?


- 20 km ??? Zwariowałeś??? Ja się do tego nie nadaję
- Nie ma czegoś takiego jak to, że się nie nadajesz. Gwarantuje Ci, że za kilka miesięcy albo tygodni będziesz w stanie pokonywać biegiem takie dystanse i to z uśmiechem na ustach, postęp przychodzi bardzo szybko.


- Ale na WFie kiedy miałem przebiec 1000m to po kilkunastu sekundach już musiałem się zatrzymać a inni lecieli..
- Bo za mocno zaczynałeś, inni byli pewnie w lepszej formie, wszystko to kwestia właściwego przygotowania, tego możemy Cię nauczyć.


- Nie, stary, ja nie mam na to czasu.
- W sobotę o 9:30 nie masz na to czasu? Będziesz odsypiał imprezę? Wstań wcześniej, przyjdź na stadion a potem odeśpisz. Zobaczysz jak się śpi po bieganiu. Przyjdź raz a zobaczysz, że już na pierwszych zajęciach będziesz w stanie bez przerwy biec przez 30 minut. Daj nam szansę, spróbuj.


- Eeee.....no dobra, spróbuję

Polecane