Kandydat PO na prezydenta. Sławomir Nitras: decyzja zapadnie po wakacjach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Rafał Trzaskowski będzie kandydował na prezydenta Polski? - Decyzje będą zapadały po wakacjach - stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia minister sportu Sławomir Nitras. 

Sławomir Nitras mówił, że widział badania sprzed wyborów samorządowych w Warszawie, z których wynikało, że nie skończą się one w pierwszej turze. - Miałem takie déjà vu, bo 5 lat temu też mówili: "Patryk Jaki się zbliża, zaraz wygra", a potem przyszli warszawiacy i powiedzieli, jak chcą, żeby było - tłumaczył. Minister sportu wskazał, że teraz było podobnie. Podkreślił też, że spodziewał się takiego wyniku.

- Rafał Trzaskowski ma lepszy wynik niż 5 lat temu dlatego, że Warszawa się zmienia i warszawiacy widzą tę pozytywną zmianę. Myślę, że oni lubią swojego prezydenta, mają do niego zaufanie - zaznaczył.

Kto będzie kandydatem PO na prezydenta Polski?

Jak mówił, "nie jest łatwo konkurować, szczególnie w Warszawie, z Trzaskowskim". - Tutaj pełen szacunek dla wszystkich, którzy się na to zdecydowali - dodał. 

Zapytany z kolei, czy Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski, odparł, że "zrobił on w tę stronę poważny krok". - Ale decyzje będą zapadały po wakacjach - mówił.

Dopytywany natomiast, kto byłby lepszym kandydatem na to stanowisko, Donald Tusk czy Rafał Trzaskowski, powiedział, że "będą cztery lata rządu w niełatwym układzie politycznym i Donald Tusk jest potrzebny tam, gdzie jest".

- Widzę u niego z jednej strony siłę, a z drugiej strony dojrzałość, która dobrze wpływa na tę wewnętrzną koalicję - ocenił.


Posłuchaj

14:38
Sławomir Nitras: Rafał Trzaskowski ma lepszy wynik, niż 5 lat temu (Bez uników)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Tytuł audycji: "Bez uników"
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Sławomir Nitras (miniester sportu)
Data emisji: 9.04.2024
Godzina emisji: 8.13

pkur/wmkor

Polecane