Otwórz się na naukę i sztukę w grodzie Kopernika, czyli 22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Otwórz się na naukę i sztukę w grodzie Kopernika, czyli 22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się 22. Toruński Festiwal Nauki i SztukiFoto: Shutterstock/Radoslaw Maciejewski

"Otwartość" to hasło tegorocznej, 22. już edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Przez trzy weekendowe dni, od 20 do 22 kwietnia, będą się odbywać przygotowane z myślą o szerokiej publiczności pokazy, wykłady, warsztaty oraz wystawy popularnonaukowe i artystyczne. Właśnie ruszyły elektroniczne zapisy.

  • Organizatorzy 22 Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki przygotowali ponad 130 różnego rodzaju wydarzeń. A z powtórzeniami, tych wydarzeń jest grubo ponad 200!
  • Poprzednią edycję obejrzało ponad 30 tys. osób, więc wcześniejsze zapisy poprzez stronę imprezy są absolutnie konieczne. Bez otrzymania wejściówki – bezpłatnej! – dostanie się na wybrane wydarzenie będzie niemożliwe.

Ideą Festiwalu organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu jest popularyzacja nauki i sztuki wśród mieszkańców miasta i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy uniwersyteccy, ale także przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy w przystępny sposób prezentują osiągnięcia naukowe lub artystyczne. W ciągu trzech dni festiwalowi goście mogą poznać od kuchni miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych, artystów. 

Otwartość na naukę i sztukę

Hasłem tegorocznego, 22. już Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest "Otwartość". – "Otwartość" jest hasłem bardzo… otwartym. Otwartość powoduje, że będziemy mogli otworzyć to, co jest najciekawsze dla wszystkich zainteresowanych niezależnie od wieku: dla najmłodszych, dla najstarszych. Niezależnie od wieku, o różnych zainteresowaniach – deklaruje prof. Mieczysław Kunz, dyrektor programowy festiwalu. – To nie tylko uniwersytet. To wiele instytucji miejskich, to Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, to firmy, które pokażą, jak korzystać z osiągnięć nauki, jak zainteresować, jak inspirować, jak aktywnie spędzać czas – zachęca.

I zwraca uwagę, że to, co wyróżnia toruńską imprezę, jest zawarte w drugim członie nazwy Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. – Ta sztuka nie jest przypadkowa: mamy Wydział Sztuk Pięknych na naszym uniwersytecie, mamy wiele miejskich instytucji, które rozwijają, bawią, pokazują, inspirują… Właśnie na bazie sztuki – wskazuje.

Przeczytaj także:


Weź bezpłatne wejściówki

Rozmówca Radosława Nałęcza przypomina, że aby wziąć udział w wybranych przez siebie wydarzeniach, trzeba zarezerwować wejściówki. Są one całkowicie bezpłatne, a rezerwacji można dokonać na stronie festiwal.torun.pl. – To jest strona festiwalowa, gdzie można dokładnie zobaczyć program, streszczenia wybranych wydarzeń, sprawdzić, co jest dla nas najciekawsze, sprawdzić, jak tam dojść. A przede wszystkim dodać do planu festiwalowego i zyskać wejściówki – tłumaczy. – Wszystkie wejściówki są bezpłatne, a ich liczba limitowana tylko liczbą miejsc – dodaje.


22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej imprezy i w mediach społecznościowych.


Posłuchaj

6:06
22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki już wkrótce. Można już rezerwować wejściówki (Program Środka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Program Środka
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Gość: prof. Mieczysław Kunz (dyrektor programowy festiwalu)
Data emisji: 8.04.2024
Godzina emisji: 14.16

pr/wmkor

Polecane