Wybory samorządowe 2024. Dworczyk: Bocheński zderzył się z walcem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybory samorządowe 2024. Dworczyk: Bocheński zderzył się z walcem
Michał Dworczyk gościem Programu 3 Polskiego Radia ("Bez uników")Foto: PR3

- PiS w dużych miastach nigdy nie notowało oszałamiających wyników. Trzeba pogratulować Tobiaszowi Bocheńskiemu, że podjął to wyzwanie, i zderzył się z walcem, jakim jest Rafał Trzaskowski - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk (PiS).

Według wyników exit poll, na pierwszym miejscu w wyborach samorządowych znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,7 procent, na drugim - Koalicja Obywatelska (31,9 proc.), na trzecim - Trzecia Droga (13,5 procent), a na czwartym - Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy (7,5 proc.). Lewica uzyskała 6,8 proc. głosów.

Gość radiowej Trójki podkreślił, że PiS przegrał wybory w dużych miastach, na przykład w Warszawie, gdzie kandydat tej partii Tobiasz Bocheński został pokonany w pierwszej turze przez Rafała Trzaskowskiego, który zdobył 59,8 proc. głosów.

- PiS w dużych miastach nigdy nie notowało oszałamiających wyników. Trzeba pogratulować Tobiaszowi Bocheńskiemu, że podjął to wyzwanie, i zderzył się z walcem, jakim jest Rafał Trzaskowski, do tego z wszystkimi instrumentami, które zostały wykorzystane do prowadzenia tej kampanii - komentował Michał Dworczyk.

Wybory. Dworczyk: ogólnopolski wynik PiS jest zadowalający 

Polityk dodał, że "PiS prowadziło tę kampanię tak jak zawsze - pod przywództwem prezesa Jarosława Kaczyńskiego - i udało nam się wygrać te wybory, co wcale nie było oczywiste".

- W dużych miastach nie uzyskaliśmy jako PiS satysfakcjonującego wyniku - z tego należy wyciągnąć wnioski - ale jeśli chodzi o wynik ogólnopolski, odnoszący się do poparcia całych formacji politycznych, czyli wynik na poziomie województw, jest on zadowalający - podkreślił Michał Dworczyk.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

15:51
Michał Dworczyk gościem Programu 3 Polskiego Radia ("Bez uników")
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

* * *

Tytuł audycji: "Bez uników"
Prowadząca: Renata Grochal
Gość: Michał Dworczyk (poseł PiS)
Data emisji: 8.04.2024
Godzina emisji: 8.13

łl

Polecane