"Proza w Trójce" - cykl kwietniowy: Eliza Kącka - Wczoraj byłaś zła na zielono [PN - CZW, GODZ. 12.45]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Proza w Trójce" - cykl kwietniowy: Eliza Kącka - Wczoraj byłaś zła na zielono [PN - CZW, GODZ. 12.45]
W czwartym tygodniu kwietniowego cyklu fragmenty swojej książki przeczyta Eliza KąckaFoto: Wojciech Dorosz

W czwartym tygodniu kwietniowego cyklu lekturowego Eliza Kącka przeczyta fragmenty swojej nowej książki, która właśnie się ukazuje.

Autorka uprawia wiele gatunków literackich. Wykłada na UW. My zaprezentujemy jej autobiograficzną opowieść, którą tak opisano na stronie wydawnictwa Karakter:

"Bezkompromisowa i brawurowa – taka jest … proza Elizy Kąckiej. To opowieść o podwójnym doświadczeniu pewnej odmienności i nieprzystawalności do narzuconych społecznie ram. O mozolnym, ale pięknym budowaniu trudnej, nieoczywistej relacji. O byciu matką i córką. O życiowym dryfie … O dzielności. O miłości. O życiu w kokonie i wychodzeniu z niego motylem."

Opowieść o wolności. Wolność, to nie znaczy zostawić kogoś samemu sobie z jego bólem, bezsilnością i uwięzionym za mostkiem krzykiem.

Zapraszamy, od poniedziałku 22.04.24. do 25.04. ok. 12.45. 

Barbara Marcinik, Wojciech Dorosz i Łukasz Borowiecki – autor muzyki

***

Pierwszą autorką kwietniowego cyklu była Sylwia Chutnik, która na 62. urodziny Trójki napisała opowiadanie pod tytułem "Ciotka Klara". W drugim tygodniu cyklu słuchaliśmy fragmentów książki Joanny Kuciel-Frydryszak pt. "Chłopki. Opowieść o naszych babkach", a następnie zaprezentowaliśmy fragmenty książeczki dla dzieci z serii "Kocia szajka" autorstwa Agaty Romaniuk.

Emisja od poniedziałku do czwartku, około godz. 12.45 w radiowej Trójce. 

Polecane