Nowy album Pablopavo i Ludzików. "Latało bardzo dużo pomysłów"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowy album Pablopavo i Ludzików. "Latało bardzo dużo pomysłów"
Pablopavo i Michał Kowarski w studiu radiowej TrójkiFoto: Polskie Radio

- Robiliśmy w pewnym momencie muzykę do serialu, którego jeszcze nie ma. Robiliśmy tam dużo muzyki ilustracyjnej, więc pomysłów latało bardzo dużo. Do serialu weszło kilka tematów, a reszta została. Moja myśl była taka: zróbmy coś z tym, bo to fajne pomysły - opowiada Pablopavo, który wraz z Ludzikami wydał właśnie płytę "Lakuna". 

  • 5 kwietnia ukazała się płyta "Lakuna" zespołu Pablopavo i Ludziki.
  • Podstawą utworów, które znalazły się na albumie, była muzyka ilustracyjna nagrana przez zespół do serialu.

"Sporo do tańca w nieistniejących budynkach, trochę o groteskowym pięknie miłości, nieco psychodelicznego country z Targówka i funku z Utraty" - tak opisano "Lakunę" na stronie internetowej wydawcy. Album ukazał się 5 kwietnia, znajdziemy na nim 12 utworów.

Punktem wyjścia do nagrania piosenek, jakie trafiły na krążek, były prace nad ścieżką dźwiękową do niewydanego jeszcze serialu. Jak wyjaśnia Pablopavo, wraz z Ludzikami postanowili sięgnąć po niewykorzystaną w produkcji muzykę ilustracyjną. - Zacząłem pisać teksty i zaczęliśmy to składać jedno do drugiego. Mamy już własne studio, taką salę prób. Tam się zamknęliśmy w pewnym momencie i nagrywaliśmy to wszystko - opowiada Pablopavo.

Pablopavo: w tym roku mogą pojawić się niespodzianki

- Od paru lat robimy to tak, że to jest prawie zamknięta robota w zespole. Płytę miksują DJ Zero i Emil [Emil Wojtczak - red.], czyli członkowie zespołu. Masteruje to zazwyczaj Mario Dziurex, który nie jest członkiem zespołu, ale robi to już od paru lat. (...) Wyszło nam dużo piosenek i nie wykluczam, że jeszcze różne niespodzianki mogą się w tym roku pojawić - zapowiada rozmówca Michała Kowarskiego.

Źródło: karrotkommando/YouTube

"Opisuję to, co widzę"

Pablopavo przyznaje w radiowej Trójce, że nie uważa siebie za moralizatora. Jak tłumaczy, opisuje w piosenkach to, co widzi. Taki zamysł towarzyszył mu również w trakcie prac nad nowym albumem. - Nie było odgórnego planu, że płyta ma być taka albo taka. Po prostu pisałem dosyć na bieżąco. Jak się okazało, napisałem dużo różnych piosenek o miłości. To mi się wcześniej rzadko zdarzało, trochę bałem się tego. Tu okazuje się, że tego jest więcej - opowiada artysta.


Posłuchaj

25:48
Nowy album Pablopavo i Ludzików. "Latało bardzo dużo pomysłów" (Rotacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Rotacja
Prowadzący: Michał Kowarski
Gość: Paweł "Pablopavo" Sołtys
Data emisji: 4.04.2024
Godzina emisji: 19.26

qch/kormp

Polecane