Wybory samorządowe. Magdalena Biejat: chcemy wybudować 10 tys. mieszkań w Warszawie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Chcemy zbudować około 10 tys. mieszkań w Warszawie. To miałyby być osiedla wzorcowe z przestrzenią zieloną, z miejscami na żłobki i przedszkola - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Magdalena Biejat, wicemarszałek Senatu z Lewicy.

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Pierwsza tura odbędzie się 7 kwietnia 2024 roku. Na 21 kwietnia przewidziana jest ich ewentualna druga tura. Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania. Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia w godzinach od 7 do 21.

Magdalena Biejat, który startuje w wyborach na prezydenta Warszawy przyznała, że jest już wybranych sześć terenów, które należą do Warszawy i "zakładamy, że na nich udałoby się zbudować około 10 tys. mieszkań, a kosztowałoby to 1,5 mld zł rocznie". - To miałyby być osiedla wzorcowe z przestrzenią zieloną, z miejscami na żłobki i przedszkola. Na to potrzeba pieniędzy i woli politycznej, której obecnie rządzących stolicą brakuje - mówiła polityk Lewicy.

Wybory samorządowe. Biejat: sukcesem będzie druga tura

- Można również sprawić, że transport komunikacją miejską w Warszawie będzie konkurencją dla samochodów. Jesteśmy gotowi rządzić lub współrządzić Warszawą. Sukcesem będzie druga tura w Warszawie i wprowadzenie silnej reprezentacji Lewicy, Partii Razem oraz ruchów miejskich do rady miasta i dzielnic. Chcemy przewietrzyć samorząd - przyznała.

Biejat wskazała, że "marzeniem byłoby, żeby nasz klub w Warszawie liczył 11 osób, obecnie wynosi 2 osoby i z pewnością poprawimy ten wynik". - Rozmowy z KO ws. koalicji w samorządach nie są jeszcze prowadzone. Obecna ekipa rządząca w Warszawie nie radzi sobie z budżetem. Wystarczy popatrzeć na pl. Powstańców Warszawy - dodała.

Czytaj także:

Posłuchaj

15:14
Biejat: wybudujemy 10 tys. mieszkań w Warszawie (Bez uników/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Tytuł audycji: "Bez uników"
Prowadząca: Renata Grochal
Gość:  Magdalena Biejat (wicemarszałek Senatu, Lewica)
Data emisji: 5.04.2024
Godzina emisji: 8.13

dn

Polecane