"Morale" – premiera nowego singla Pauliny Przybysz w "Połowie perfekcyjnej płyty"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Morale" – premiera nowego singla Pauliny Przybysz w "Połowie perfekcyjnej płyty"
Paulina Przybysz w studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia. Foto: Jan Maliszewski / Polskie Radio

Paulina Przybysz parę dni temu odebrała Fryderyka w kategorii "Album roku R&B", ale nie zwalnia tempa i pracuje nad nowym wydawnictwem. Artystka zdecydowała, że właśnie w audycji "Połowa perfekcyjnej płyty" premierowo zaprezentuje swój najnowszy singiel pt. "Morale", który zapowiada EP-kę "Space".

Paulina Przybysz jest polską piosenkarką i autorką tekstów. To także członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 2001–2006 i 2011–2013 śpiewała z siostrą Natalią w zespole Sistars, z którym nagrała i wydała albumy studyjne "Siła sióstr" oraz "A.E.I.O.U.". Od 2006 roku rozwija karierę solową, w ramach której wydała pięć studyjnych albumów. W międzyczasie współtworzyła projekt muzyczny RitaPax.

EP-ka na wakacje

Nim gościni Michała Kowarskiego zaprezentowała i opowiedziała o swoim wyborze perfekcyjnej płyty, zdradziła kilka szczegółów dotyczących jej najnowszego wydawnictwa. – Utworów będzie sześć, możemy się jej spodziewać po kilku singlach. Trochę "pływamy" z terminami, ale wszystko jest już pozamykane i teraz to już jest kwestia "rozdawania kart" i ruchów terminowych – powiedziała. – Myślę, że w wakacje będzie komplet – zapowiedziała.

Najczęściej czytane:

Płyta, która jest "masełkiem"

Paulina Przybysz do prezentacji w audycji "Pół perfekcyjnej płyty" wybrała album "Voodoo" D’Angelo. – Ta płyta jest "masełkiem" – stwierdziła w rozmowie z prowadzącym. – Są takie materie we wszechświecie, które z dobrego kąta sfotografowane wyglądają pięknie, ale z innego okazuje się, że już nie. Natomiast ten album można pod każdym kątem prześwietlać i w zasadzie on się nigdy nie nudzi, praktycznie na żadnym sprzęcie źle nie brzmi – tłumaczyła swój wybór.

Nie ukrywała też, że miał on wpływ na jej własną twórczość, szczególnie na początku: – "Voodoo" przesłuchałam milion razy i np. sposób budowania harmonii wokalnych był dla mnie wyznacznikiem. Wiec jak słucham własnych rzeczy, solowych nagrań i myślę o tym, co chcę usłyszeć, to chcę usłyszeć w tej harmonii coś z "Voodoo". Albo czuję ten brud, wręcz niedoskonałość w połączeniach, albo… szukam dalej – wskazała.

Posłuchaj

48:43
Paulina Przybysz i jej perfekcyjny album (Pół perfekcyjnej płyty/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 

***

Tytuł audycji: Pół perfekcyjnej płyty
Prowadzący: Michał Kowarski
Gość: Paulina Przybysz
Data emisji: 27.03.2024
Godzina emisji: 19.09

pr/wmkor

Polecane