Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wraca do Sopotu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wraca do Sopotu
Festiwal "Dwa Teatry" wraca do Sopotu. Od lewej: Juliusz Kaszyński - dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia, Paweł Majcher - Redaktor Naczelny Polskiego Radia, Magdalena Czarzyńska-Jachim, p.o. Prezydenta Sopotu, Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej oraz Adam Wojtyszko, dyrektor Teatru Telewizji TVP.Foto: Marcin Nowak vel Nowakowski/PR

27 marca w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. W dniach 22-24 czerwca Sopot będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. 

– Bardzo się cieszymy, że po tych kilku latach nieobecności w Sopocie, jednym z najpiękniejszych miast w kraju, spotkanie z teatrem będzie miało miejsce właśnie tutaj. Chcemy zaproponować naszym słuchaczom eksperymentalne widowiska i słuchowiska radiowe. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć na żywo, jak powstaje taka forma sztuki – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

"Dwa Teatry" to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 roku. Po pięciu latach wraca do Sopotu. W dniach 22-24 czerwca będzie tam można spotkać wybitnych twórców, artystów i aktorów.

Porozumienie w sprawie organizacji XXIII Festiwalu "Dwa Teatry" podpisali w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie: Magdalena Czarzyńska-Jachim – pełniąca funkcję prezydenta miasta Sopotu, Paweł Majcher – redaktor naczelny Polskiego Radia, Tomasz Sygut – dyrektor generalny Telewizji Polskiej. Porozumienie zostało zawarte na okres pięciu lat.

Polecane