DJ Krush powraca na festiwal Tauron Nowa Muzyka. Line up uzupełniają też Kury i Nene Heroine

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
DJ Krush powraca na festiwal Tauron Nowa Muzyka. Line up uzupełniają też Kury i Nene Heroine
DJ Krush będzie kolejną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2024Foto: Radosław Kazimierczak

Wyjątkowo wcześnie w tym roku, bo już pod koniec czerwca, odbędzie się festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Niedawno informowaliśmy, że wystąpi na nim Róisín Muprhy, teraz kolejna dobra wiadomość: do line upu dołącza DJ Krush, który powraca tu po 18. latach!

  • Na scenie Tauron Nowa Muzyka pojawi się wielka gwiazda z dalekiej Japonii: DJ Krush, który w Katowicach już występował: podczas pierwszej edycji festiwalu!
  • Do festiwalowego line upu dołączył mocny i różnorodny set jazzowy: klasykę sprzed lat reprezentują Kury, nowe pokolenie trójmiejskiej sceny to z kolei Nene Heroine.

Japoński mistrz gramofonów oraz czołówka polskiej sceny offowej to kolejni artyści, których w czerwcu usłyszymy w Katowicach. Dołączają do blisko 40. artystów, którzy  już zostali zaanonsowani. A to przecież jeszcze nie wszyscy…

Powrót mistrza po latach

– DJ Krush to kultowa postać: tworzy już od 30. lat i jest jednym z pierwszych artystów, który używał gramofonów. Dla nas jest bardzo ważny emocjonalnie i historycznie, gdyż był gwiazdą na pierwszej edycji Tauron Nowa Muzyka w Katowicach – anonsuje ważnego gościa Adam Godziek, organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka. – 19 lat temu przyjechał do nas z Japonii i teraz także specjalnie przyleci na jeden występ. Bardzo się cieszymy, szczególnie, że DJ Krush niedawno wydał nową płytę – opowiada.

Jazzowe wzmocnienie

Kolejną dobrą wiadomością, jest fakt, że program festiwalu poszerza mocna reprezentacja krajowej alternatywy. Dominować będzie świeży jazz w rozmaitych odsłonach. – Jak zawsze na naszym festiwalu będzie bardzo eklektycznie: z jednej strony legendarne Kury Tymona Tymańskiego, a na drugim biegunie, także pokoleniowym, mój ukochany projekt jazzowy, czyli Nene Heroine. Będzie także Marcin Masecki ze swoim trio i specjalnym projektem "Boleros y más" – zapowiada rozmówca Justyny Grabarz.

Przeczytaj także


Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Kto wystąpi na festiwalu?

Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie Róisín Murphy, doskonale znana zarówno z solowych dokonań, jak i nieśmiertelnych przebojów nagrywanych razem z zespołem Moloko ("Sing It Back", "Time Is Now"). 

Na scenie pojawi się również Nosowska: laureatka Paszportu Polityki, 27 statuetek Fryderyków, a wiele jej płyt zyskało status złotych. Odkąd artystka pożegnała się z macierzystym zespołem Hey, prowadzi z sukcesami karierą solową. Ambitny pop Nosowskiej, zawsze wykonywany z wielką charyzmą, oraz jej doskonały wokal i niebanalne teksty znakomicie wybrzmią na głównej scenie festiwalu.

Kolejne mocne nazwisko to Daria ze Śląska, czyli utalentowana piosenkarka, która wychowała się w Katowicach. Artystka skupia się na tworzeniu wysmakowanych, melancholijnych ballad. Oprócz znakomitego głosu piosenki Darii urzekają mocnymi i bezpośrednimi tekstami, a także brzmieniową różnorodnością, które z pewnością poruszą festiwalowiczów.

Na stronie Tauron Nowa Muzyka można już znaleźć program z podziałem na dni, o co dopominali się fani. Warto zarezerwować sobie czas od czwartku 20 do soboty 23 czerwca, bo będzie się działo, a przede wszystkim – będzie (wspaniale) brzmiało!


Posłuchaj

6:01
DJ Krush kolejną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Adam Godziek (organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka)
Data emisji: 22.03.2024
Godziny emisji: 11.42

pr

Polecane