Kortez, Sojka i inni. Znamy pierwszych artystów festiwalu Great September 2024! 

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kortez, Sojka i inni. Znamy pierwszych artystów festiwalu Great September 2024! 
Artur Rojek jest dyrektorem artystycznym festiwalu Great September. Foto: Polskie Radio / Krzysztof Świeżak

Kortez, Otsochodzi, Oxford Drama, Stanisław Sojka & Grott Orkiestra oraz zespół Coals – to pierwsze ogłoszone gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Great September, który odbędzie się we wrześniu w Łodzi. Oprócz tego w programie imprezy znajdzie się mnóstwo koncertów początkujących artystów, a poza tym warsztaty, konferencje i spotkanie związane z szeroko pojętą branżą muzyczną w Polsce.

  • Great September odbywa się w Łodzi od 2022 roku. Data tegorocznej edycji to 12-14 września 2024 r.
  • Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Artur Rojek.
  • Oprócz koncertów odbywających się na kilkunastu scenach w festiwalowym programie znajduje się rozbudowana część konferencji i warsztatów, związanych z funkcjonowaniem branży muzycznej.

Organizatorzy festiwalu Great September 2024 uchylili rąbka tajemnicy na temat line-upu imprezy. Na scenie będzie można zobaczyć takich uznanych artystów, jak Kortez, Otsochodzi, Oxford Drama, Stanisław Sojka & Grott Orkiestra czy Coals. Ponadto poznaliśmy pierwszą pulę festiwalowych wykonawców, którzy dopiero walczą o uznanie szerokiej publiczności. Są to: Yann, Kosmonauci, Olędzka, Seweryn, Magda Kluz, Bartek Zjawa, Safario, Dafeat, Nago, Mateusz Tomczak, Francio i Robcio, Przyborowski, Wilson Wilson, Szumal, Didi, Promyki, Jakub LDDV, Vermona Kids, Ziggiel Lou, Kryształ, Nat Cichocka i Shane.  

– To pierwsze ogłoszenie pokazuje, że skupiamy się na bardzo mocnym, różnorodnym zestawie artystów, nie focusujemy się na żadnym konkretnym gatunku, staramy się promować ludzi, którzy są po prostu utalentowani – mówi dyrektor artystyczny festiwalu, Artur Rojek.

Great September spośród innych polskich festiwali wyróżnia fakt, że młodzi, nieznani szerzej wykonawcy mogą zgłaszać się do udziału w imprezie za pośrednictwem specjalnej zakładki na stronie internetowej. – Zachęcam wszystkich młodych artystów, którzy chcieliby się pojawić na naszym festiwalu, żeby przysłali swoje propozycje. Obiecuję, że wszystko będzie przez nas przesłuchane – mówi Rojek.

Miejski vibe i trzy dni muzyki

Great September od początku odbywa się na ulicach i w klubach Łodzi, która – zdaniem gościa Trójki – jest idealnym miastem do zorganizowania tego typu festiwalu. – Jest jednym z najpiękniejszych miast, jeżeli chodzi o transformującą się architekturę. Kiedy w 2017 roku miasto Łódź poprosiło mnie o wymyślenie koncepcji festiwalu, to nie kojarzyło mi się to miasto z żadnym otwartym eventem, natomiast poczułem w nim ten miejski vibe – opowiada Rojek.

Przez trzy festiwalowe dni, od piątku do soboty (12-14 września), całe centrum Łodzi żyć będzie muzyką. Oprócz sceny głównej, umieszczonej w pasażu Schillera, popołudniowo-wieczorne koncerty odbywać się będą w kilkunastu klubach usytuowanych w pobliżu ulicy Piotrkowskiej. Natomiast w godzinach 12-16 będzie można wziąć udział w dyskusjach, warsztatach i spotkaniach z artystami, organizowanych w festiwalowej przestrzeni.

W tym roku część konferencyjna Great September ma być bardziej rozbudowana niż w poprzednich latach. – Chcemy poruszać różnorodne tematy ważne dla branży muzycznej, dotyczące eventów, wytwórni płytowych, menadżerów czy samych artystów, czyli wszystkiego tego, czym ta branża się zajmuje – deklaruje Artur Rojek.


Posłuchaj

9:16
Artur Rojek o festiwalu Great September 2024 (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Justyna Grabarz
Gość: Artur Rojek (dyrektor artystyczny festiwalu Great September)
Data emisji: 12.03.2024
Godzina emisji: 14.30

kc/wmkor

 


Polecane