Andrzej Duda w USA. Nie będzie spotkania z Donaldem Trumpem? Ćwik: nie było takiego planu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Zaproszenie było ze strony pana prezydenta Bidena skierowane do pana prezydenta Andrzeja Dudy. Ten program został bardzo szczegółowo opracowany i przygotowany - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Ćwik z Kancelarii Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wieczorem przybył do Stanów Zjednoczonych. We wtorek, w 25. rocznicę przystąpienia Polski do NATO, razem z premierem Donaldem Tuskiem spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem. Głównym tematem spotkania ma być bezpieczeństwo i przyszłość Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przed spotkaniem w Białym Domu prezydent stwierdził, że konieczne jest zwiększenie poziomu wydatków na obronność z 2 do 3 procent PKB przez wszystkie państwa Sojuszu. 

Piotr Ćwik pytany był w "Salonie politycznym Trójki", czy podczas pobytu w USA prezydent Andrzej Duda rozważał spotkanie z Donaldem Trumpem.

- Nie było takiego planu i takiego pomysłu na spotkanie - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta. - Zaproszenie było ze strony pana prezydenta Bidena skierowane do pana prezydenta Andrzeja Dudy. Ten program został bardzo szczegółowo opracowany i przygotowany - dodał.

Dobre relacje Andrzeja Dudy

Gość Trójki zaznaczył, że prezydenci Duda i Trump oczywiście się znają, a Andrzej Duda budował dobre relacje z każdym kolejnym prezydentem USA.

- Pamiętajmy, że rozpoczął swoją prezydenturę jeszcze w czasach Baracka Obamy i też miał dobre relacje - wskazał Piotr Ćwik.

Kontakty z Joe Bidenem

Podkreślił, że "wbrew temu, co niektórzy starają się przekazywać" Andrzej Duda utrzymuje też relacje z Joe Bidenem i prezydenci kilkukrotnie rozmawiali przy różnych okolicznościach.

- Także wizyta prezydenta Bidena w Polsce pokazała, że są bardzo dobre relacje pomiędzy prezydentami - ocenił Ćwik.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

15:12
Piotr Ćwik o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Sylwia Białek
Gość: Piotr Ćwik (zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 12.03.2024
Godzina emisji: 8.45

fc

Polecane