Faceci, czyli Darek Boratyn i Rafał Bryndal, o twórczości w radiowej Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Faceci, czyli Darek Boratyn i Rafał Bryndal, o twórczości w radiowej Trójce
Darek Boratyn i Rafał Bryndal podczas jednej z wizyt w Polskim Radiu. Foto: Maciej Serzysko/PR1

– Fajna piosenka z dobrym tekstem – mówią o swojej twórczości Faceci, czyli Darek Boratyn i Rafał Bryndal, którzy gościli w audycji "Spotkania trzeciego stopnia" Tomasza Żądy. Jak tworzą i co się dla nich liczy? 

  • Kompozytor, wokalista i gitarzysta Dariusz Boratyn oraz satyryk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także autor tekstów piosenek Rafał Bryndal powołali do życia kreatywny kolektyw pod nazwą Faceci.
  • Efektem ich współpracy jest album "Nostalgia w promocji".
  • Na wydawnictwie znajdziemy nostalgiczne piosenki w akustyczno-rockowo-folkowych aranżacjach i pełne życia opowieści do nich nawiązujące.

– Jestem uzależniony od pisania tekstów i czasami publikuję je w mediach społecznościowych. Darek znajduje taki tekst i natychmiast wyczuwa jego rytm i wibracje. Jestem szczęśliwy, że współpracuję z ludźmi, którzy czują jak ja – powiedział w radiowej Trójce Rafał Bryndal, autor tekstów, satyryk i dziennikarz.

"Fajna piosenka z dobrym tekstem"

Jak wspominają pierwszą współpracę? – Siedziałem sobie w samochodzie i czekałem na wizytę u lekarza. Czytałem tekst Rafała i już wszystko słyszałem. To był właśnie ten moment, w którym Rafał zaczynał pisać teksty. One stały się zaczynem do naszej wspólnej przygody. Jak dziś pamiętam, że był to utwór "Za późno". Wracając do domu, miałem już ułożony pomysł w głowie, zaprezentowałem go Rafałowi i poszło – wspominał Dariusz Boratyn, kompozytor, wokalista i gitarzysta.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

47:05
Faceci czyli Darek Boratyn i Rafał Bryndal o twórczości w audycji "Spotkania trzeciego stopnia" (Spotkania trzeciego stopnia/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Nostalgia w promocji"

Album jest połączeniem dwóch artystycznych indywidualności. Jak sami o sobie piszą: "Faceci nie mają w zasadzie już nic do stracenia. Doświadczenie pielęgnują jak kwiaty na parapecie mieszkania, w którym przyszło im się akurat obudzić. Nie zadają zbyt często pytań, bo wiedzą, że odpowiedzi rzadko są prawdziwe, bez względu na to, czego dotyczą".

FACECI Bryndal/Boratyn (official video)/ Musicom

***

Tytuł audycji: "Spotkania trzeciego stopnia"
Prowadzi: Tomasz Żąda 
Data emisji:
 10.03.2024
Godzina emisji: 14.07

zch/wmkor

Polecane