Co nowego w Trójce? Agnieszka Szydłowska przedstawia zmiany w ramówce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co nowego w Trójce? Agnieszka Szydłowska przedstawia zmiany w ramówce
Agnieszka Szydłowska przedstawiła część nowości, jakie pojawią się w ramówce TrójkiFoto: Krzysztof Świeżak/Polskie Radio

- Nie pracujemy dla siebie; nie robimy czegoś, co ma nas zadowolić; realizujemy misję publiczną. Ale żeby ją realizować, musimy być w kontakcie z tymi, dla których pracujemy - mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki. Aby wysłuchać słuchaczy, uruchomiliśmy specjalną kampanię "Trójka pyta". Już teraz możemy jednak zdradzić kilka nowości, które pojawią się na naszej antenie.

Radiowa Trójka, jak całe Polskie Radio, przechodzi proces przebudowy, który z jednej strony wpisuje się w dyskusję o przyszłym kształcie mediów publicznych w Polsce, a z drugiej jest dialogiem z potrzebami słuchaczy. Świadomi zmian, które zachodzą we współczesnym świecie, chcemy się przyjrzeć temu, jak ewoluują oczekiwania naszych odbiorców.

"Trójka pyta". Czego słuchacze oczekują od rozgłośni?

Słuchacze, obecni oraz przyszli, mogą wyrazić swoją opinię na stronie 3pyta.polskieradio.plW interaktywnym filmie wspólnie odwiedzamy studio emisyjne, koncertowe studio im. Agnieszki Osieckiej oraz najstarsze studio radiowe w budynku przy Myśliwieckiej 3/5/7.

W podróży przez redakcję odbiorcom towarzyszy Agnieszka Szydłowska, która przy okazji pyta słuchaczy o to, czego oczekują od rozgłośni. - Naprawdę interesuje nas teraz, na tym etapie porządkowania anteny i tworzenia jej nowego kształtu, o czym przede wszystkim powinniśmy myśleć: czy na przykład o muzyce, czy bardziej o rozmowach. Czy mamy więcej czasu poświęcić na kulturę i opowieści społeczne, o życiu ludzi, czy na przykład powinniśmy się skupiać nie na gadaniu, tylko dostarczać informacji i skupić się na tym, by nasi słuchacze byli rzetelnie poinformowani - wyjaśnia dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Czytaj także: Trójka pyta, czyli oddajemy głos słuchaczom. Zbuduj z nami wspaniałe radio!

- Aplikacja jest tak stworzona, że pozwala bardzo łatwo się odnaleźć i pomaga nam, odpowiadając na padające pytania. Ale są też pytania otwarte, w których można wpisać na przykład wymarzone zespoły, gości i tematy, które możemy poruszać - podkreśla Agnieszka Szydłowska.

Nowości w Trójce. Urodziny jako wizytówka

Program 3 Polskiego Radia rozpoczął nadawanie 1 kwietnia 1962 roku. Oznacza to, że za niecały miesiąc będziemy świętować kolejne urodziny. W tym roku przy tej okazji rozgłośnia przygotowała szereg działań, które mają stanowić wizytówkę radiowej Trójki. Jednym z "prezentów" będzie zarys nowej ramówki. - W dwa miesiące naszej pracy wydarzyło się, i nadal zdarza, wiele wspaniałych rzeczy. (...) Urodziny będą takim dniem-wizytówką - mówi Agnieszka Szydłowska.

- Zaplanowaliśmy kilka koncertów. Już teraz zapraszamy państwa na nagranie jednego z nich. Rozdajemy wejściówki na rejestrację koncertu Marcina Maseckiego. Ale to nie jedyny artysta, który pojawi się 1 kwietnia na naszej antenie. Będzie m.in. artysta, który kazał nam długo czekać na swoją kolejną płytę, a jest od zawsze związany z Trójką - zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna Trójki. 

Kolejnym elementem obchodów będą rozmowy w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. - Nasi dziennikarze porozmawiają z tymi, w których towarzystwie czują się naturalnie. Będą spotkania literackie, filmowe, sportowe. (...) 1 kwietnia bardzo dużo się wydarzy. Traktujemy to jako wizytówkę tego, jak myślimy o programie; powróceniu do kulturotwórczej roli medium publicznego i dostępu, który możemy oferować osobom, które nie mieszkają w wielkich miastach - mówi dyrektorka.

Najczęściej czytane:

116 111 - nowy cykl w radiowej Trójce

W ramach realizacji misji publicznej na antenie Trójki od poniedziałku (11.03) będzie można wysłuchać również programu "116 111". Audycję poprowadzi Katarzyna Stoparczyk, doskonale znana słuchaczom z "Zagadkowej niedzieli". - Audycja poza anteną od lat jest takim miejscem, do którego zgłaszają się młode osoby w kryzysach, prosząc o pomoc. Od lat Katarzyna spotyka się z takimi nastolatkami i postanowiliśmy to przekuć w działanie - mówi Agnieszka Szydłowska. - W naszym programie będziemy też kierować różne propozycje i spostrzeżenia w stronę rodziców, licząc na to, że to zadziała - dodaje.


Posłuchaj

11:44
Co nowego w Trójce? Agnieszka Szydłowska przedstawia zmiany w ramówce (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadziła:
 Martyna Matwiejuk
Gość: Agnieszka Szydłowska (dyrektorka-redaktorka naczelna Programu 3 Polskiego Radia)
Data emisji:
 8.03.2024
Godzina emisji:
 8.17

qch/wmkor

Polecane