Anna Rusowicz w Trójce: życie jest najlepszym motywatorem do pisania piosenek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Rusowicz w Trójce: życie jest najlepszym motywatorem do pisania piosenek
Anna Rusowicz opowiedziała w Trójce o nowym singlu "Naiwna" zapowiadającym płytę "Dziewczyna słońca"Foto: Cezary Piwowarski/PR

"Naiwna" – tak się nazywa piąty już singiel z nadchodzącej płyty Anny Rusowicz "Dziewczyna słońca". Premiera singla odbędzie się w piątek, 8 marca, ale już dzień wcześniej artystka rozmawiała o nim w Trójce z Tomaszem Miarą.

  • Singiel Anny Rusowicz "Naiwna" ma się ukazać 8 marca. Zapowiada on nową płytę artystki pt. "Dziewczyna słońca", na której pojawią się m.in. Kuba Badach, Andrzej Dąbrowski i tajemniczy, ale wystrzałowy, gość.
  • Artystka będzie koncertowo promowała swoją płytę i zapewnia, że wystąpi m.in. na festiwalu w Jarocinie.

– Płyta pojawi się wraz z pierwszymi promieniami słońca. A to znaczy, że to coraz bliżej – odpowiada tajemniczo Anna Rusowicz na pytanie o datę ukazania się jej nowego albumu "Dziewczyna słońca". Pozostaje więc tylko czekać.

Nadwiślański blue-eyed soul

O swojej muzyce piosenkarka żartobliwie mówi, że to jest "nadwiślański blue-eyed soul". – Po pierwsze mieszkam nad Wisłą, bliziutko. Więc ma to sens. Poza tym trochę z bluesa, trochę z soulu, trochę z funku: to wszystko gdzieś tam we mnie jest – tłumaczy. – Wierzę, że przyszłam na świat jako dusza [ang. soul – red.], patrzę na świat przez  pryzmat duszy. Jest mi blisko do takich gatunków muzycznych, które są bardzo prawdziwe i korzenne – wskazuje.

Inspiracja życiem

Singiel "Naiwna" ma mieć premierę 8 marca. Data, jak się okazuje, nie jest przypadkowa, bo Anna Rusowicz nie wierzy w przypadki. I przyznaje, że jest to prezent dla pań na Dzień Kobiet.

Natomiast pytana o to, co ją inspirowało, kiedy pisała ten utwór, artystka odpowiedziała krótko: – Życie, doświadczenie. Bo życie jest najlepszym motywatorem do pisania piosenek.

Posłuchaj także:


Koncert to żywioł

Chociaż data ukazania się albumu "Dziewczyna słońca" wciąż jest jeszcze tajemnicą, piosenkarka zapowiada już występy promocyjne. Zapewnia, że wystąpi m.in. na festiwalu w Jarocinie, do którego ma duży sentyment i gdzie jako młoda dziewczyna jeździła kiedyś też jako słuchaczka. – Myślę, że artyści mogą się podzielić na tych, którzy są bardziej koncertowi, i na tych bardziej studyjnych. Ja jestem artystką festiwalową, lubię koncerty: koncert to żywioł – stwierdza.


Posłuchaj

9:49
Anna Rusowicz o koncertach, singlu "Naiwna" i nowej płycie "Dziewczyna słońca" (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gościni: Anna Rusowicz (piosenkarka)
Data emisji: 7.03.2024
Godzina emisji: 13.50

pr/wmkor

Polecane