Tauron Nowa Muzyka Katowice: Róisín Murphy headlinerką festiwalu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tauron Nowa Muzyka Katowice: Róisín Murphy headlinerką festiwalu!
Jedną z gwiazd 19. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie Róisín Murphy Foto: mat. promocyjne

Fenomenalne kobiety poszerzają program festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! Róisín Muprhy to zjawiskowa wokalistka, łącząca popową wrażliwość z elektronicznymi eksperymentami. Już w czerwcu wystąpi podczas 19. edycji festiwalu. Oprócz niej usłyszymy również wspaniałe osobowości polskiej muzyki alternatywnej oraz intrygujące didżejki, które czarują psychodelicznymi i hipnotycznymi rytmami. 

Róisín Murphy to światowa gwiazda, doskonale znana zarówno z solowych dokonań, jak i nieśmiertelnych przebojów nagrywanych razem z zespołem Moloko ("Sing It Back", "Time Is Now"). Charyzmatyczna diva czaruje fanów swym niepodrabialnym stylem już od ponad 20 lat. Jak dotąd nagrała 6 solowych albumów, a pochodzące z nich single, jak m.in. "Overpowered”, "Simulation" i "Let Me Know" osiągnęły status hitów. Róisín Murphy stale współpracuje z czołówką producentów muzyki klubowej i elektronicznej. Jej ostatni album "Hit Parade" (2023) w całości wyprodukował DJ Koze.

Źródło: Róisín Murphy/YouTube

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024. Kto wystąpi na festiwalu?

Kolejne ogłoszenie składu festiwalu uzupełniają równie wspaniałe artystki z Polski i ze świata.

Nosowska to laureatka Paszportu Polityki, 27 statuetek Fryderyków, a wiele jej płyt zyskało status złotych. Odkąd artystka pożegnała się z macierzystym zespołem Hey, prowadzi z sukcesami karierą solową. Ambitny pop Nosowskiej, zawsze wykonywany z wielką charyzmą, oraz jej doskonały wokal i niebanalne teksty znakomicie wybrzmią na głównej scenie festiwalu.

W czerwcu wystąpi także Daria ze Śląska, czyli utalentowana piosenkarka, która wychowała się w Katowicach. Artystka skupia się na tworzeniu wysmakowanych, melancholijnych ballad. Oprócz znakomitego głosu piosenki Darii urzekają mocnymi i bezpośrednimi tekstami, a także brzmieniową różnorodnością, które z pewnością poruszą festiwalowiczów.

Źródło: Daria ze Śląska/YouTube

To już niepisana tradycja, że podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice swoje umiejętności prezentują fascynujące didżejki. Program tegorocznej edycji festiwalu poszerzają m.in. dwie rezydentki berlińskiego klubu Kater Blau. Mimi Love reprezentuje hipnotyczną, nomadyczną elektronikę, poprzez którą rozsiewa miłość na całym świecie. To muzyka house dla ludzi, którzy kochają tańczyć i kochać. Jej koleżanka Franca jest ceniona na całym świecie za energetyczne i kreatywne sety didżejskie na pograniczu techno i house. Na jej unikalne brzmienie wpłynęło m.in. 10 lat miksowania wyłącznie płyt winylowych.

Z kolei taneczne brzmienia w bardziej psychodelicznym wydaniu zaprezentuje Jin Synth. To artystka dźwiękowa i didżejka mieszkająca w Londynie, ale z korzeniami w Tajwanie. Płynnie łączy w swojej muzyce różne nastroje, tekstury i warstwy, skrupulatnie wplecione w abstrakcyjny, dźwiękowy gobelin, którego eksploracja wciąga i oszałamia publiczność.


Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024 Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024

To wciąż jeszcze nie koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.


Posłuchaj

7:56
Tauron Nowa Muzyka Katowice: Róisín Murphy headlinerką festiwalu! (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

qch/mat. prasowe/wmkor

Polecane