Młodzi adepci sztuki i ich twórczość. "Autoportret" - reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Młodzi adepci sztuki i ich twórczość. "Autoportret" - reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]
Co najczęściej jest tematem prac młodych artystów?Foto: Ground Picture/shutterstock.com

Do niedawna młodzi artyści w swoich pracach głównie komentowali otaczający ich świat. Obecnie coraz częściej skupiają się na sobie. Zapraszamy na reportaż Moniki Chrobak pod tytułem "Autoportret".

  • Zapraszamy na reportaż Moniki Chrobak pt. "Autoportret" - o młodych artystach i ich twórczości.

Jeszcze dekadę temu młodzi adepci sztuki w swoich pracach komentowali przede wszystkim otaczającą ich rzeczywistość. Obecnie coraz częściej opowiadają o sobie. Szczególnie o trudnych momentach swojego życia, przeżywaniu cierpienia czy poszukiwaniu własnej tożsamości. Pracę twórczą traktują nierzadko terapeutycznie. Tak jest między innymi wśród studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 

Krakowska ASP to najstarsza polska uczelnia artystyczna, działająca od 1818 roku. Aktualnie kształcenie w akademii odbywa się na siedmiu wydziałach: Wydziale Malarstwa, Wydziale Rzeźby, Wydziale Grafiki, Wydziale Architektury Wnętrz, Wydziale Form Przemysłowych, Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Wydziale Intermediów.

Zapraszamy na reportaż Moniki Chrobak pt. "Autoportret":


Posłuchaj

24:00
"Autoportret" - reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

Studio Reportażu i Dokumentu PR

Reportażyści Studia Reportażu jeżdżą po Polsce i świecie w poszukiwaniu ciekawych spraw i ludzi. Wielokrotnie inicjatorami podejmowanych przez nich tematów są wierni słuchacze radia.

Telefony, listy (i te tradycyjne, i elektroniczne) są dowodem na to, że wysiłek reportażystów ma sens, że są potrzebni, że ich trud poprawiania świata przynosi konkretne, społecznie oczekiwane efekty.

***

Tytuł reportażu: "Autoportret"

Autorka: Monika Chrobak

Data emisji: 5.03.2024 

Godzina emisji: 23.10

kk/wmkor

Polecane