"Chłopi - Tańcuj": L.U.C. i Rebel Babel Orchestra ruszają w trasę koncertową

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Chłopi - Tańcuj": L.U.C. i Rebel Babel Orchestra ruszają w trasę koncertową
Łukasz L.U.C. Rostkowski wraz z Rebel Babel Orchestra wkrótce zaprezentują na żywo muzykę z filmu "Chłopi". Jak zapowiada kompozytor, będzie to taneczne widowiskoFoto: Krzysztof Świeżak/Polskie Radio

- Od wielu lat pukałem do drzwi świata filmu. Film zawsze był moją wielką pasją - przyznaje w radiowej Trójce Łukasz L.U.C. Rostkowski - producent, wokalista i kompozytor, twórca ścieżki dźwiękowej do animacji malarskiej "Chłopi". Teraz razem ze swoją Rebel Babel Orchestra wyrusza w trasę koncertową. W niezwykłą podróż podczas występów zabiorą nas między innymi: akordeon, skrzypce, lira korbowa, bębny, kontrabas, klarnet, tuba, suka/fidela płocka oraz śpiew i delikatny sampling.

  • - Ponieważ "Jesień" wytworzyła niesamowity wir, przygotowujemy specjalny projekt taneczny "Chłopi tańcuj" - zapowiada Łukasz L.U.C. Rostkowski w radiowej Trójce.
  • Pierwszy koncert w ramach trasy odbędzie się na warszawskim Torwarze. Wezmą w nim udział m.in. Kayah i Kwiat Jabłoni. 

Jednym z ostatnich dokonań Łukasza Rostkowskiego jest stworzenie ścieżki dźwiękowej do filmu "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. Utwory zyskały ogromną popularność poza światem kina; do 4 marca teledysk do utworu "Jesień" obejrzano już ponad 8 milionów razy.

Źródło: L.U.C.Films/YouTube

Ścieżka dźwiękowa do "Chłopów" to nie pierwsza styczność artysty z kulturą i historią Polski. W przeszłości L.U.C. współpracował m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak przyznaje twórca w rozmowie z Tomaszem Miarą, przez całe życie historia była jego zajawką. Wpływ na to mieli m.in. jego ojciec i nauczyciel z liceum.

L.U.C.: Bardzo chciałem robić muzykę do filmów

Kolejną, po muzyce i historii, pasją Łukasza Rostkowskiego jest film. - Bardzo chciałem robić muzykę do filmów. (...) To zawsze było w moim życiu. Tylko rapowanie przez lata, potem feedback i oczekiwanie od ludzi jakoś mnie od tego odciągało - opowiada gość radiowej Trójki. - Pukałem do tych drzwi od 35. roku życia. Potem założyliśmy sekcję Rebel Babel Film Orchestra, gdzie graliśmy muzykę polskich kompozytorów z Hollywood i robiliśmy projekt "100 lat polskiej muzyki filmowej".

- Trochę nie marzyło mi się, by wchodzić od razu do świata filmu z oscarowymi twórcami, oczekiwałem dużo mniej. Zrobiłem demówkę dla nich i bardzo im się to spodobało. Rzeczywiście to było wielkie przeżycie, a potem cztery lata ciężkiej pracy - wspomina L.U.C. - Podszedłem do tego ze spokojem. I tak ten sukces jest znacznie większy, niż się spodziewałem. Nie sądziłem, że przebijemy się do popkultury; to jest wielka radość dla twórcy muzyki - dodaje.

Najczęściej czytane:

L.U.C. i Rebel Babel Orchestra na żywo. Kiedy koncerty?

- Do teraz prezentowaliśmy koncerty filharmoniczne, gdzie można było na siedząco posłuchać muzyki filmowej. Tę trasę będziemy kontynuować. (...) Ale oprócz tego, ponieważ "Jesień" wytworzyła niesamowity wir, przygotowujemy specjalny projekt taneczny "Chłopi tańcuj" - zapowiada L.U.C. 

Pierwszy koncert w ramach projektu odbędzie się 26 kwietnia na warszawskim Torwarze. Na scenie pojawią się wówczas Kayah (która śpiewa w "Jesieni"), Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska (artyści udzielili się w "Końcu lata"). - Wkrótce ogłosimy zespół tańca. Będzie też ożywione malarstwo i aktorzy; pojawi się też Kamila Urzędowska (aktorka, która zagrała Jagnę w "Chłopach" - red.) i muzycy. To wszystko będzie takim dużym show. Później planujemy duży koncert na naszym festiwalu Brasswood w Sopocie - opowiada gość radiowej Trójki i zapowiada, że wkrótce zespół ogłosi pełną listę koncertów. 


Posłuchaj

13:48
"Chłopi Tańcuj": L.U.C. i Rebel Babel Orchestra ruszają w trasę koncertową (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Łukasz L.U.C. Rostkowski (wokalista, kompozytor, producent)
Data emisji: 4.03.2024
Godzina emisji: 13.13

qch

Polecane