Trójka gra perfekcyjne płyty. A dokładnie "Pół perfekcyjnej płyty" [PN-CZW. GODZ. 19.05]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka gra perfekcyjne płyty. A dokładnie "Pół perfekcyjnej płyty" [PN-CZW. GODZ. 19.05]
.Foto: PR

Radiowa Trójka wraca do pomysłu prezentowania perfekcyjnych płyt. Muzyka – ta na żywo, z winyli, taśm, kaset, CD, a teraz w wersji cyfrowej – to nasze DNA. Pokolenia naszych słuchaczy wychowywały się na autorskich audycjach muzycznych, które nie tylko przedstawiały nowości, ale też w czasach przemian, otwarcia granic i nieograniczonego dostępu do muzyki pomagały odnaleźć w gąszczu propozycji to, czego nie wolno przegapić. Obecnie słyszymy, że liczą się przede wszystkim single, a mało kto interesuje się całymi płytami jako przemyślaną propozycją artystyczną. Dlatego z naturalną dla nas przekorą, i dlatego że kochamy słuchać płyt, postanowiliśmy robić to z naszymi słuchaczami w wieczory od poniedziałku do czwartku o godzinie 19.05

"Pół perfekcyjnej płyty" to audycja, która nadawana była na antenie Trójki od stycznia do grudnia 2000 roku. Dziennikarze redakcji muzycznej – między innymi: Marek Niedźwiecki, Paweł Kostrzewa, Barbara Podmiotko, Wojciech Mann, Jan Chojnacki – pod wodzą Piotra Kaczkowskiego przedstawili w sumie 194 albumy. A dokładnie ich połówki, bo pomysł polegał na prezentacji wybranej części albumu w połączeniu z opowieścią o muzyce i tworzących ją artystach. W marcu 2000 roku nasi radiowi przodkowie przedstawili między innymi "Posłuchaj to do ciebie" Kultu, "The Colour of Spring" Talk Talk, "Brygadę Kryzys" Brygady Kryzys, "Rumours" Fleetwood Mac i album "Metallica" Metalliki. 

 

W marcu 2024 postanowiliśmy raz jeszcze sprawdzić, jakie płyty mogą uchodzić za perfekcyjne. A perfekcyjna płyta to coś więcej niż zbiór piosenek. To przemyślana całość, precyzyjnie ułożona opowieść, która zyskuje, gdy słucha się jej od początku do końca. Czasami setki razy. 

 

W 2024 roku gospodarzem pasma jest Michał Kowarski, który w 2000 roku miał… pięć lat! Do udziału w programie zaprosił obecnych i byłych dziennikarzy Trójki, artystów, melomanów. Jakie płyty uznali za ważne i dlaczego? O tym przekonamy się od poniedziałku do czwartku po godzinie 19. Mamy przed sobą 16 płytowych wieczorów. A to oznacza, że Trójkowy licznik tym razem zatrzyma się na 210 płytach w historii tej audycji. Być może ktoś kiedyś dopisze ciąg dalszy tej opowieści. Zapraszamy do Trójki! 

 

pr / rk 

Polecane