• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Siatkarz Jastrzębskiego Węgla Jean Patry cieszy się ze zwycięstwa po rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Gas Sales Daiko Piacenza.Foto: Jarek Praszkiewicz/PAP

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrają w półfinale Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym mistrzowie Polski pokonali włoski zespół Gas Sales Daiko Piacenza 3:0. Z kolei Siatkarze Asseco Resovii awansowali do finału Pucharu CEV, wygrywając rewanżowy mecz półfinałowy w Stambule z Fenerbahce 3:0.

• Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w środę pokonali u siebie Gas Sales Daiko Piacenza 3:0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.
  • O finał powalczą z Ziraatem Bankasi Ankara, który co prawda przegrał u siebie z Guaguas Las Palmas 0:3, ale wygrał "złotego seta", meldując się w czwórce.
  • Jastrzębianie przed meczem rewanżowym z ekipą z Piacenzy byli w nie najgorszej sytuacji.
  • Co prawda pierwsze spotkanie przegrali 2:3, jednak taki wynik oznaczał, że wciąż mieli wszystko w swoich rękach. Wygrana 3:0 lub 3:1 w rewanżu dałaby im pewny awans do półfinału, natomiast przy zwycięstwie 3:2 potrzebny by był "złoty set".

– Jestem trochę zmęczony. To był trudny, ciasny mecz z jednym z najlepszych, pod względem indywidualności, zespołem na świecie. My zagraliśmy świetnie jako drużyna, mimo problemów z kontuzjami. To najważniejsze – podkreślił trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla Marcelo Mendez.

Przeciwnicy zaprezentowali się tak samo dobrze, jak u siebie

– To my zagraliśmy w rewanżu lepiej niż w Piacenzy. W bloku, ataku, zagrywce. Dobrze rozgrywaliśmy – ocenił. W półfinale rywalem jego ekipy będzie turecki Ziraat Bank Ankara. – Każdy mecz jest inny, musimy przede wszystkim patrzeć na swoją grę. Starać się grać lepiej w każdym kolejnym spotkaniu. To intensywny fizycznie czas dla drużyny. Zaraz czeka półfinał Pucharu Polski, potem znów PlusLiga. Jest trudno, ale taką mamy pracę  stwierdził.

Najczęściej czytane

"To wielka satysfakcja być z tym samym zespołem w półfinale Ligi Mistrzów"

Jastrzębianie w poprzedniej edycji dotarli do finału, w którym przegrali w Turnie z kędzierzyńską Zaksą 2:3. – To wielka satysfakcja być z tym samym zespołem w półfinale Ligi Mistrzów – podsumował w rozmwie Mendez.

• Rok wcześniej Jastrzębski Węgiel wyeliminował w półfinale LM turecki Halkbank Ankara (3:1 na wyjeździe, 2:3 u siebie).
  • Środkowy bloku jastrzębian Jurij Gladyr przyznał, że drugi wygrany set dał gospodarzom dużo pewności.
  • Jego zdaniem w półfinale kwestia awansu jest otwarta.

4:14
Polscy siatkarze triumfują na europejskich parkietach (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

– Musimy po prostu zaprezentować swoją siatkówkę. To mocny przeciwnik. Zrobimy wszystko, aby sobie zagwarantować ścisły finał. Poprawiliśmy sobie nastroje i dobrym humorze pojedziemy na turniej finałowy Pucharu Polski. Chcemy przywieźć to trofeum do Jastrzębia-Zdroju – podsumował.