Natalia Grosiak (Mikromusic) o solowej płycie: chcę mieć swobodę i oddech  

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Natalia Grosiak (Mikromusic) o solowej płycie: chcę mieć swobodę i oddech   
Natalia Grosiak podczas koncertu zespołu Mikromusic w Trójce.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Jestem rzeką" i "Jesteś piękny" – to tytuły dwóch nowych piosenek, w których słychać głos Natalii Grosiak. Pierwszą z nich firmuje zespół Mikromusic, natomiast druga jest zwiastunem debiutanckiej solowej płyty wokalistki.

  • Natalia Grosiak aktywnie wsparła kampanię na rzecz ochrony Odry, nagrywając, razem z Belą Komoszyńską, Bovską i Marceliną, piosenkę "Jestem rzeką".
  • W styczniu miał premierę solowy utwór Natalii, pt. "Jesteś piękny".
  • Na jesień tego roku planowana jest trasa koncertowa zespołu Mikromusic. Album Natalii Grosiak ukaże się najwcześniej w 2025 roku.

"Jestem rzeką" to wyjątkowy utwór w dorobku grupy Mikromusic. Po pierwsze, do jego nagrania Natalia Grosiak zaprosiła swoje śpiewające przyjaciółki: Belę Komoszyńską, Bovską i Marcelinę. Po drugie, powstał jako hymn kampanii społecznej "Przepływy dla Odry – maraton opowieści", której celem jest uznanie tej rzeki za osobę prawną, a w konsekwencji jej ochrona przed dalszym zatruwaniem.

Mieszkająca we Wrocławiu wokalistka ani przez chwilę nie wahała się, gdy została poproszona przez inicjatorów akcji o napisanie okolicznościowej piosenki. – To, co stało się z Odrą półtora roku temu, było straszne i w tej sprawie nie zostało zrobione nic, cały czas rzeka jest zanieczyszczana przez ścieki i sole kopalniane. A przecież ta czysta, słodka woda w rzekach i potokach jest czymś, od czego jesteśmy uzależnieni jako ludzie, więc powinniśmy o to dbać – uważa Natalia.

Skok w bok o podłożu artystycznym

Piosenka "Jestem rzeką" miała premierę w połowie lutego. Miesiąc wcześniej ukazał się utwór "Jesteś piękny", tym razem firmowany wyłącznie przez Natalię Grosiak. Jest on zapowiedzią pierwszej solowej płyty artystki, która ma się ukazać w 2025 roku.

Nie oznacza to bynajmniej, że zespół Mikromusic przestaje istnieć. Wręcz przeciwnie, po kilkuletniej niemocy twórczej Natalii wróciła wena i obecnie grupa pracuje pełną parą nad nowymi piosenkami. Jak twierdzi wokalistka, jej solowa kariera wynika ze względów czysto muzycznych. – W zespole jednak gusta muzyczne są trochę inne. To są rzeczywiście kompromisy, tam jest czasami mocniejsze granie, jest jakaś określona forma. Piosenka "Jesteś piękny" w tej aranżacji nie powstałaby w Mikromusic. Myślę, że chłopakom ciężko byłoby unieść taki aranż. 

Źródło: YouTube / Natalia Grosiak

Swoboda i oddech

Gościni "Trójki do trzeciej" pracuje więc obecnie na dwa fronty. Na jesień tego roku planowana jest trasa koncertowa Mikromusic, natomiast na album Natalii Grosiak trzeba będzie poczekać co najmniej do 2025 roku. – Postanowiłam się nie śpieszyć, nie narzucać sobie żadnych terminów, "nie ciśnieniować", żeby mieć tę swobodę, ten oddech, żeby powstało to, co ma powstać. 

Posłuchaj

9:33
Natalia Grosiak o solowej płycie (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Natalia Grosiak (Mikromusic)
Data emisji: 27.02.2024
Godzina emisji: 14.17

kc

wmkor

Polecane