Wiosna już od lutego? Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiosna już od lutego? Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni
Ciepła, sięgająca kilkunastu stopni pogoda będzie coraz bardziej zachęcać do skorzystania z roweruFoto: PAP/Jarek Praszkiewicz

– Wiosna nadeszła i mało tego, teraz spowoduje, że na termometrze zobaczymy nawet około 16-18 stopni. W tym tygodniu sporo słońca. Można teraz wychodzić na zewnątrz, cieszyć się piękną, cudowną wiosną – mówi Grzegorz Walijewski z IMGW, przestrzegając jednocześnie przed deszczem w północnej części kraju. 

  • Dni coraz cieplejsze, chmur niewiele. Uwaga na mgły. 
  • Luty kolejnym najcieplejszym miesiącem 2024 roku?
  • Przygruntowe przymrozki pozostaną z nami na dłużej.

– Chmurek jeszcze w tym tygodniu będzie się pojawiało nieco więcej, szczególnie we wtorek w północnej części kraju. Natomiast w pozostałej część kraju raczej tych chmur niewiele. Jest sporo słońca, także będzie witamina D nam się pięknie tworzyć naturalnie – dodaje rozmówca Witolda Lazara, zwracając uwagę na pozytywne aspekty coraz bardziej słonecznych dni. 

Synoptyk IMGW przestrzega jednak przed mgłami, które będą się tworzyć w nocy. – W północnej części kraju kierowcy w nocy uważajcie, bo może być mgliście – zaznacza ekspert. 

Kiedyś luty był najzimniejszym miesiącem w Polsce

– Najciekawszą informacją dzisiaj, którą powinniśmy podać pogodowo, jest to, że mimo że rekordy nie zostaną pobite temperatury maksymalnej w lutym, to ten luty już nie ma szans, żeby nie był rekordowo ciepłym w Polsce. On po prostu idzie jeszcze bardziej na rekord, bo te wartości rzędu nawet 18 stopni w południowej części kraju, to jest już nie do zatrzymania. Będziemy kończyli kolejny miesiąc w tym roku z ekstremalnie wysokimi wartościami temperatury – ocenia synoptyk. 

Najczęściej czytane

Mimo ciepła, śnieg wciąż jest. – Śniegu jeszcze w górach zostało i go jeszcze będzie całkiem sporo, przynajmniej do czerwca. Natomiast już myślę, że sezon snowboardowo-narciarski w Polsce możemy zamykać – konstatuje Grzegorz Walijewski


Posłuchaj

7:26
Zima już definitywnie nie wróci? Jaka będzie pogoda w najbliższe dni (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Cieplejsze dni nie oznaczają jednak braku przymrozków. – Warto wspomnieć, bo mimo że mamy wiosnę, to jednak kiedy będzie mniej chmur, a tak jak wspomniałem, rozpogodzenia będą, to w nocy jakieś delikatne, przygruntowe przymrozki mogą się pojawiać, ale to dosłownie na moment i bardziej w województwach północnych, północno-wschodnich – dodaje.


fot. PAP Infografika/Mateusz Krymski fot. PAP Infografika/Mateusz Krymski


***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Witold Lazar
Gość: Grzegorz Walijewski (IMGW)
Data emisji: 26.02.2024
Godzina emisji: 11.32

gs

Polecane