Przypomnieliśmy, jak Zalewski śpiewa Niemena. Na scenie Trójki zabrzmiała ponadpokoleniowa muzyka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przypomnieliśmy, jak Zalewski śpiewa Niemena. Na scenie Trójki zabrzmiała ponadpokoleniowa muzyka
Krzysztof Zalewski na scenie Trójki.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jeden z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistów w repertuarze mistrza i legendy polskiej muzyki – "Zalewski śpiewa Niemena" to tytuł płyty wydanej w 2018 roku. 17 lutego 2019 roku Krzysztof Zalewski pojawił się na scenie Trójki, by wykonać na żywo materiał z tego albumu. I właśnie ten koncert przypomnieliśmy w cyklu "Z Osieckiej".

"Dziwny jest ten świat", "Jednego serca" czy "Przyjdź w taką noc" – to tylko kilka najbardziej znanych tytułów, spośród dziesięciu piosenek, jakie wypełniają płytę "Zalewski śpiewa Niemena". Utwory legendarnego wokalisty Krzysztof zaaranżował na nowo z pomocą Jurka Zagórskiego. Twórcom zależało, aby odświeżyć te piosenki, nie tracąc przy okazji ducha oryginałów. W projekcie gościnny udział wzięły wokalistki Natalia i Paulina Przybysz.

Źródło: YouTube / KayaxTV

Pomysł na płytę powstał po tym, jak Krzysztof Zalewski dostał propozycję wykonania utworów Czesława Niemena na festiwalu w Jarocinie. – Wydawało mi się, że jestem wielbicielem i znawcą Niemena, ale kiedy zacząłem się przygotowywać do koncertu, okazało się, że nie znam nawet połowy jego twórczości – przyznawał wokalista.

Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, co zaowocowało nagraniem albumu w Studiu S4 Polskiego Radia oraz trasą koncertową. Jeden z jej przystanków miał miejsce 17 lutego 2019 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.


Posłuchaj

47:10
Powtórka koncertu Krzysztofa Zalewskiego "Zalewski śpiewa Niemena" z 17 lutego 2019 roku (Z Osieckiej/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Na audycję "Z Osieckiej" w czwartek (22 lutego) o godz. 19.05 zaprosiła Justyna Grabarz.

kc

wmkor

Polecane