Fotografia 17-letniego Antoniego Zegarskiego wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fotografia 17-letniego Antoniego Zegarskiego wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA
Zdjęcie Antoniego Zegarskiego zostało wyróżnione przez NASA. "Jest uderzające, ponieważ niektórym odbiorcom otaczające chmury wydają się pyskiem wilka, który chce połknąć Wilczy Księżyc. Innym księżyc na fotografii wydaje się być okiem wilka" - napisano w komentarzu.Foto: Shutterstock

Antoni Zegarski pasjonuje się astronomią i astrofotografią. W przyszłości chce zostać inżynierem oraz pracować w branży kosmicznej. Wykonana przez niego fotografia została  wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA, "Astronomy Picture of the Day". – Ten konkurs dawał mi inspirację do działania – mówi laureat. 

  • Fotografia wykonana przez 17-letniego Antoniego Zegarskiego została wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA, "Astronomy Picture of the Day".
  • Zdjęcie zrobione przez licealistę z Grodziska Mazowieckiego przedstawia styczniową pełnię księżyca, nazywaną także Wilczą Pełnią, w otoczeniu wyjątkowo wyglądających oraz symetrycznie układających się chmur.
  • "Zdjęcie jest uderzające, ponieważ niektórym odbiorcom otaczające chmury wydają się pyskiem wilka, który chce połknąć Wilczy Księżyc. Innym księżyc na fotografii wydaje się być okiem wilka" - napisano w komentarzu NASA.

Nagrodzone zdjęcie Antoni Zegarski wykonał w trakcie ferii zimowych we włoskich Alpach. – Tej konkretnej nocy były bardzo wysokie chmury i dzięki temu udało mi się zrobić to wyjątkowe zdjęcie w niepowtarzalnym otoczeniu obłoków  powiedział Antoni Zegarski.

"Ten konkurs dawał mi inspirację do działania"

Młody miłośnik astrofotografii podkreśla także, że od dawna marzył o wyróżnieniu w konkursie "Astronomy Picture of the Day". – Tak naprawdę od momentu, gdy zacząłem się interesować astrofotografią, to ten konkurs dawał mi inspirację do działania. Takich zdjęć wysłałem już kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt  przyznał. 

Najczęściej czytane

Wilcza Pełnia

Zdjęcie Antoniego Zegarskiego zostało wyróżnione przez NASA. "Zdjęcie jest uderzające, ponieważ niektórym odbiorcom otaczające chmury wydają się pyskiem wilka, który chce połknąć Wilczy Księżyc. Innym księżyc na fotografii wydaje się być okiem wilka"  napisano w komentarzu, który został załączony do zdjęcia.

Posłuchaj

7:52
Fotografia 17-letniego Antoniego Zegarskiego wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nagroda w konkursie "Astronomy Picture of the Day" jest przyznawana od 1995 roku. Wyróżnione zdjęcia są publikowane na stronach NASA oraz w mediach społecznościowych agencji, opatrzone krótkim komentarzem zawodowych astronomów.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Witold Lazar 
Gość: Antoni Zegarski (laureat konkursu "Astronomy Picture of the Day")
Data emisji: 21.02.2024
Godziny emisji: 9.45, 9.51

IAR/zch

Polecane