Bardzo wysoki lot. Józef Skrzek wspomina koncert SBB w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bardzo wysoki lot. Józef Skrzek wspomina koncert SBB w Trójce
Dla Józefa Skrzeka każdy koncert jest przeżyciem niemal mistycznym.Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

– Po koncercie rzuciłem basem i poszedłem "w długą", aby ochłonąć – tak Józef Skrzek wspomina występ wraz z zespołem SBB w studiu Trójki w 1999 roku. Muzyk nie ukrywa, że bardzo lubi występować w tym miejscu, bo "to jest wspaniałe studio".

Na Trójkowej scenie zespół SBB pojawił się kilka razy, między innymi 6 stycznia 1999 roku. Jak to wydarzenie zapamiętał lider grupy Józef Skrzek? – Zagraliśmy pięknie, chociaż zawsze są napięcia – mówi śpiewający basista.  

Skrzek nazywa występy na scenie "przeżyciem na granicy zastygnięcia w czasie". – Dla mnie każdy koncert ma pierwszorzędne znaczenie. To jest tak, jakbym po prostu unosił się w tym momencie gdzieś wysoko. Pamiętam, że jak skończyłem ten koncert, rzuciłem basem i poszedłem, jak się to mówi, "w długą". Przechodziłem przez jakiś zaplecza, aż ochłonąłem.

Gramy, kiedy jest forma

Po bardzo intensywnych latach 70. w 1980 roku SBB zawiesiło regularną działalność. Od tamtej pory zespół zbiera się okazjonalnie. – Czasami się pojawiamy, kiedy jest forma, kiedy mamy coś do powiedzenia, kiedy jest to ciekawe – tłumaczy Skrzek.

Grupa SBB u szczytu popularności miała okazję występować w największych salach świata. W 1978 roku  zagrała na słynnym festiwalu w Roskilde, jako pierwszy zespół z Europy Wschodniej. Mimo tych wszystkich doświadczeń, Józef Skrzek nie ukrywa, że Studio im. Agnieszki Osieckiej darzy wyjątkowym uczuciem. – To jest wspaniałe studio. Bardzo je lubię – zapewnia lider SBB.

Posłuchaj

3:05
Józef Skrzek wspomina koncert SBB w Trójce (Z Osieckiej/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncert zespołu SBB z 1999 roku przypomnieliśmy w audycji "Z Osieckiej" w poniedziałek, 19 lutego. 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: "Z Osieckiej"
Prowadzi: Justyna Grabarz
Data emisji: 19.02.2024
Godzina emisji: 19.07

kc

Polecane