Nowe twarze w Trójce. Agnieszka Szydłowska zdradza kulisy zmian antenowych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowe twarze w Trójce. Agnieszka Szydłowska zdradza kulisy zmian antenowych
Agnieszka Szydłowska o zmianach w mediach publicznych: to maratonFoto: PR

- Nowe osoby będą u nas rozpoczynały swoją pracę. Niektóre z nich będą wracały, inne będą pracowały w Polskim Radiu po raz pierwszy. Trzeba nas nasłuchiwać - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Agnieszka Szydłowska, dyrektorka, redaktorka naczelna radiowej Trójki. Jak dodaje, część kart zostanie odkryta 1 kwietnia.

Agnieszka Szydłowska tłumaczy, że najważniejsze jest, abyśmy jako dziennikarze byli tam, gdzie są nasi słuchacze. - Żebyśmy prezentowali takie treści, które dla ludzi, niezależnie od ich wieku, będą ważne - zaznacza.

Jak mówi, trwają prace nad tym, żeby "ta treść pod szyldem Trójki była hiperrzetelna". - Żeby osoby udzielające odpowiedzi - na przykład na pytania, skąd się biorą stany depresyjne - były profesjonalistami i profesjonalistkami - tłumaczyła.

- My będziemy pracować na rzetelności, a nie na ściganiu się, by przyciągać ludzi za wszelką cenę, robiąc konkursy, udając młodzieżowców. To jest na krótką metę - oceniła.

ZOBACZ CAŁY WYWIAD Z AGNIESZKĄ SZYDŁOWSKĄ:

Odkrycie kart

Redaktorka naczelna Trójki podkreśliła ponadto, że "odbudowując media publiczne, będziemy brać udział w maratonie". - Ten maraton wymaga solidnego przygotowania, stąd musimy się spotykać z ludźmi, słuchać ich, zadawać pytania, w jaki sposób oni myślą o naszej przydatności - mówiła.

Odnosząc się natomiast do terminu ujawnienia części ramówki Trójki, co ma nastąpić 1 kwietnia, stwierdziła, że mniej więcej w tym czasie przypadają święta o "takiej symbolice, że życie zwycięża, więc wtedy odkryjemy więcej kart".

- Z drugiej strony, każdego dnia odbywam wiele spotkań dotyczących pomysłów, co może się wydarzyć w Trójce - zapewniła.

Mówiąc o kulisach tych rozmów, zdradziła, że już w drugim tygodniu pracy otrzymała ponad tysiąc e-maili. - Wiele z nich było od ludzi, którzy marzą o pracy w radiu, już pracowało, mają konkretny pomysł na siebie albo w ogóle nie wiedzą, co chcą robić, ale chcą koniecznie przyjść do Trójki i czegoś tutaj spróbować - tłumaczyła.

Nowe twarze w Trójce

Jak przyznała, nie chce jeszcze ujawniać, kto konkretnie pojawi się na antenie, ale zapewniła, że do kwietnia jest po drodze kilka takich momentów, kiedy nowe osoby będą rozpoczynały swoją pracę. - Niektóre z nich będą ponownie rozpoczynały pracę w Polskim Radiu, inne będą pracowały w Polskim Radiu po raz pierwszy. Trzeba nas nasłuchiwać - zaproponowała.

Dodała, że najwcześniej 20 lutego pierwsza taka osoba zostanie zaprezentowana.

Jak nasza rozmówczyni reaguje na spekulacje prasowe dotyczące zmian w Trójce? Czy Agnieszka Szydłowska wróci na antenę z własną audycją? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z dyrektorką, redaktorką naczelną Programu 3 Polskiego Radia.

Paweł Kurek

wmkor

Polecane