Maciej Lasek o CPK: musimy postawić ten projekt z głowy na nogi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Od wyniku audytu zależy, czy jesteśmy w stanie wybudować CPK w zaplanowanej formie. Musimy postawić ten projekt z głowy na nogi, żeby powiedzieć, co jesteśmy w stanie zrobić - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Maciej Lasek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Prawdopodobnie w marcu zacznie się zapowiadany przez pełnomocnika audyt CPK. Jego wyniki mamy poznać jeszcze w tym półroczu. Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów, ma być wybudowany port lotniczy.

Audyt CPK

Maciej Lasek powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że przyszłość i kształt inwestycji zależy od wyników audytu. - Nigdy nie negowaliśmy potrzeby infrastruktury w Polsce. Gdyby jednak nie było wątpliwości co do strategicznej roli CPK, to nie robilibyśmy audytu - powiedział.

- Od wyniku audytu zależy, czy jesteśmy w stanie wybudować CPK w zaplanowanej formie. Musimy postawić ten projekt z głowy na nogi, żeby powiedzieć, co jesteśmy w stanie zrobić - dodał.

Pełnomocnik rządu ds. CPK odniósł się także do informacji nt. roli tej inwestycji w zakresie bezpieczeństwa. - Wojsko jest w stanie wykorzystać każdą istniejącą infrastrukturę. Dzisiaj nie mówimy o CPK z punktu widzenia możliwości obronnych kraju, bo ich nie ma - ocenił.

Posłuchaj

14:30
Maciej Lasek m.in. o CPK (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
GośćMaciej Lasek (wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego)
Data emisji: 12.02.2024
Godzina emisji: 8.45

dz/gs/wmkor

Polecane