Super Bowl 2024: walka o mistrzostwo napędzana przez Taylor Swift

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Super Bowl 2024: walka o mistrzostwo napędzana przez Taylor Swift
W 58. Super Bowl o mistrzostwo zawalczą drużyny San Francisco 49ers i Kansas City ChiefsFoto: Steve Cukrov/Shutterstock

Miłośnicy futbolu amerykańskiego przygotowują się na jedyne w swoim rodzaju widowisko sportowe. W nocy z 11 na 12 lutego zostanie rozegrany 58. Super Bowl, czyli mecz o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego w USA. Na przestrzeni lat widowisko ewoluowała w bijące rekordy show z występami gwiazd na żywo i rekordowo drogimi reklamami; w tym roku zainteresowanie wzrosło również za sprawą Taylor Swift, której partner zaprezentuje się na boisku.

  • 58. Super Bowl zostanie rozegrany w nocy z 11 na 12 lutego.
  • Organizatorzy meczu spodziewają się rekordowej oglądalności, za sprawą obecności na stadionie Taylor Swift.
  • Gwiazdą tegorocznego Halftime Show będzie Usher.

Super Bowl 2024. Kiedy mecz?

W tegorocznym finale ligi futbolu amerykańskiego NFL, w Las Vegas, zagrają Kansas City Chiefs oraz San Francisco 49ers. Jeśli 11 lutego zatriumfują Chiefs, zostaną pierwszym zespołem od prawie dwóch dekad, który zwycięży w Super Bowl dwa razy z rzędu. Wcześniej udało się to New England Patriots w latach 2004-05. Jeśli wygrają rywale, zdobędą pierwszy tytuł od 30 lat.

Mecz rozpocznie się parę minut po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek (11-12 lutego) naszego czasu. Fani z Polski będą śledzić wydarzenie w telewizji lub za pośrednictwem internetu.

Najczęściej czytane:

Super Bowl 2024: Taylor Swift przyciąga tłumy i pieniądze

Choć finały rozgrywek NFL od lat cieszą się wysoką oglądalnością, w tym roku zainteresowanie dodatkowo wzrasta za sprawą Taylor Swift. Partner artystki, Travis Kelce, zawalczy o trofeum w barwach Kansas City Chiefs, a wokalistka będzie go wspierać z trybun stadionu w Las Vegas. Pojawienie się artystki prawdopodobnie wpłynie na frekwencję. Szacuje się, że widownia przed telewizorami w USA może przekroczyć 110 milionów osób. W tej grupie pojawi się więcej kobiet niż zazwyczaj, za co odpowiada właśnie Taylor Swift.

Obecność wokalistki na meczu przez pewien czas stała jednak pod znakiem zapytania. Taylor Swift dzień wcześniej występuje w Tokio, więc mogłaby nie wrócić na czas do Stanów. Sytuacja na tyle zelektryzowała fanów, że głos w tej sprawie zabrała ambasada Japonii w USA. Dyplomaci w oświadczeniu zapewnili, że artystka powinna wygodnie wrócić po koncercie do Stanów i dotrzeć do Las Vegas na czas.

Przybycie Taylor Swift do Las Vegas postanowili wykorzystać reklamodawcy. - Dzięki wokalistce reklamy będą też częściej skierowane do kobiet. (...) Firmy z branży zdrowia i urody, niektóre zresztą po raz pierwszy, dołączają do grona marek napojów, technologii i samochodów, które stanowią reklamową tego wydarzenia - wyjaśnia korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski i dodaje, że trzydziestosekundowy spot podczas Super Bowl kosztował w tym roku 7 milionów dolarów.

Super Bowl: Usher gwiazdą Halftime Show

Nieodłącznym punktem Super Bowl jest Halftime Show, czyli kilkunastominutowy występ na żywo zaproszonych przez organizatorów artystów. Tego zaszczytu mogą dostąpić jedynie największe gwiazdy, a za koncert nie otrzymują wynagrodzenia.

W poprzednich latach podczas Halftime Show pojawili się m.in. Michael Jackson, ZZ Top, Diana Ross, Stevie Wonder, Phil Collins, Rihanna, Beyonce czy The Weeknd. Tym razem w przerwie meczowej wystąpi Usher, gwiazda muzyki R&B.


Źródło: Usher/YouTube

- Kiedyś był już na Super Bowl, w 2011 roku, jako członek zespołu Black Eyed Peas. Tym razem wystąpi solo. I to nie będzie 13 minut, jak zwykle mają wykonawcy, ale tych minut będzie 15 - wyjaśnia Tadeusz Szmelter, krytyk muzyczny z Chicago. 


Posłuchaj

8:21
Super Bowl 2024: walka o mistrzostwo napędzana przez Taylor Swift (Trójka/Bed and Breakfast)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Bed and Breakfast
Prowadzący: Krzysztof ŁoniewskiRaf Uzar
Gość: Jan Pachlowski (korespondent Polskiego Radia w USA)
Data emisji: 10.02.2024
Godzina emisji: 6.20

qch

Polecane