Michał Nogaś wicedyrektorem Programu 3 Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Nogaś wicedyrektorem Programu 3 Polskiego Radia
Od 9 lutego Michał Nogaś pełni funkcję zastępcy redaktorki naczelnej Programu 3 Polskiego RadiaFoto: Mateusz Grochocki/East News

Do redakcji Programu 3 Polskiego Radia po ośmiu latach powraca Michał Nogaś. Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem będzie pełnił funkcję zastępcy redaktorki naczelnej radiowej Trójki Agnieszki Szydłowskiej.

Jak informuje Redaktor Naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher, Michał Nogaś jako wicedyrektor rozgłośni będzie wspierać Agnieszkę Szydłowską w odbudowie programu i renomy Programu Trzeciego Polskiego Radia. – Jestem przekonany, że profesjonalizm, kreatywność, pasja i miłość do radia Michała Nogasia spowodują, że Trójka ponownie stanie się wyjątkowym miejscem na radiowej mapie Polski – mówi Paweł Majcher.

– Mam poczucie, że wracam do domu. Wiem, że przed nami ciężka praca i to jest ten moment, w którym trzeba odbudować Trójkę – ale stworzyć nowe radio, a nie kopiować znane wzorce. Jak mówiła Agnieszka Szydłowska, to będzie ewolucja, a nie rewolucja. Bardzo liczymy na zaufanie – mówi Michał Nogaś.

– Z Michałem poznaliśmy się w radiowej Trójce i niezliczoną ilość razy współpracowaliśmy przy różnego rodzaju programach. Dlatego wiem, że mogę liczyć na jego profesjonalizm i kreatywność w każdym radiowym aspekcie. Takiego współpracownika potrzebuję w tym ważnym momencie – dodaje Agnieszka Szydłowska, redaktorka naczelna Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Najczęściej czytane:

Michał Nogaś odszedł z radia w 2016 roku. Wcześniej był szefem redakcji publicystyki. Na antenie Programu 3 prowadził m.in. takie audycje jak "Trójkowy znak jakości""Książka na...""Z najwyższej półki" i "Radiowy dom kultury". W 2009 roku został członkiem radiowej Grupy ds. Kultury EBU i zarazem pierwszym w historii dziennikarzem Polskiego Radia powołanym do tego grona.

Michał Nogaś jest również autorem książki "Z niejednej półki" – zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata (m.in.: Mario Vargas Llosa, Margaret Atwood, Olga Tokarczuk, Annie Proulx, Swiatłana Aleksijewicz, Dorota Masłowska, Wiesław Myśliwski). Prywatnie wielki fan twórczości Davida Bowie.

***

qch/IAR/mat. prasowe

wmkor

Polecane