"Trójka pod księżycem": Miłość i muzyka w Nowym Teatrze w Słupsku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka pod księżycem": Miłość i muzyka w Nowym Teatrze w Słupsku
Tomasz Man podczas pracy nad słuchowiskiem w Polskim RadiuFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku należy od kilku sezonów do tych, o których mówi się i pisze nie tylko w lokalnych mediach. W 2020 roku po remoncie, rozbudowie otrzymał nową, funkcjonalną i atrakcyjną siedzibę. Prowadzony przez aktora Dominika Nowaka, proponuje różnorodny repertuar, organizuje festiwale, mając własny, twórczy zespół, zaprasza artystów spoza Pomorza.

W 2023 roku Wojciech Kościelniak wyreżyserował w Nowym Teatrze, entuzjastycznie przyjęty, musical "Alicja w Krainie Czarów", który od kwietnia powraca do repertuaru. W 2022 Tomasz Man przedstawił autorski spektakl "Mała Piętnastka - legendy pomorskie", wyróżniany i nagrodzony. Wystąpił w nim gościnnie Mariusz Bonaszewski.

Tomasz Man powraca właśnie do Słupska. 10 lutego, przed Dniem św. Walentego, odbędzie się premiera jego kolejnego autorskiego muzycznego spektaklu pod tytułem "Jesteś szalona". To, jak podkreśla, komedia romantyczna, a więc opowieść o miłości, wakacyjnej, nadmorskiej, w realiach przełomu wieków, z muzyką... disco polo w nowych aranżacjach.

Co poza tym w Nowym Teatrze w Słupsku w drugiej części sezonu 2023/24? Zapytaliśmy dyrektora Dominika Nowaka. - Budowanie tożsamości lokalnej jest dla nas niezwykle ważne. Robimy to sukcesywnie od lat - potwierdza dyrektor, przypominając wielokrotnie nagradzany spektakl "Mała Piętnastka - legendy pomorskie", przedstawiający historię tragedii na jeziorze Gardno.

Z Tomaszem Manem porozmawialiśmy o tym, o czym najczęściej pisze w swoich sztukach, czyli o miłości właśnie. Uprzedziliśmy zarazem "walentynkowe" szaleństwo. - To jest prawdziwa komedia romantyczna; przepiękna opowieść o miłości. Dlaczego? Dlatego, że zakochuje się chłopak w dziewczynie, a dziewczyna w chłopaku. Później na chwilę się rozstają i wszyscy myślą, że im się nie udało. Aż w końcu wracają do siebie - opowiada reżyser o swoim najnowszym spektaklu.

To nie wszystko na ten temat. W niedzielę (11.02) zaprezentujemy bowiem na Scenie Teatralnej Trójki słuchowisko Tomasza Mana pod tytułem "Anioł dla dwojga".

Posłuchaj

55:35
"Trójka pod Księżycem": Miłość i muzyka w Nowym Teatrze w Słupsku (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka pod księżycem
Autorka: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 9.02.2024
Godzina emisji: 0.05

qch/wmkor

Polecane