"Co niewidoczne, a jednak ważne" - konkurs filmowy Muzeum Powstania Warszawskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 "Co niewidoczne, a jednak ważne" - konkurs filmowy Muzeum Powstania Warszawskiego
"Co niewidoczne, a jednak ważne" - to hasło dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy, organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego Foto: shutterstock / pruslee

"Co niewidoczne, a jednak ważne" - to hasło dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy, organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Inicjatywa zrzesza młodych ludzi, którzy chcą tworzyć i opowiedzieć o tym, co dla nich liczy się w życiu. O szczegółach opowiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

  • "Co niewidoczne, a jednak ważne" - to hasło dziewiątej odsłony konkursu filmowego #63sekundy, skierowanego do młodych ludzi.
  • Konkurs skierowany jest do młodych ludzi w wieku 15–22 lata, którzy chcą językiem filmowym opowiedzieć o tym, co jest dla nich ważne, istotne w ich życiu, a czego nie widać gołym okiem.
  • "Przeszłość i historia czy spojrzenie w przyszłość? Świat wartości, obawy czy nadzieje? Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło filmowe w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika. Każdy zgłoszony materiał zostanie oceniony pod względem aspektów artystycznych zawartych w 63-sekundowej formule" - napisali organizatorzy.
  • Zgłoszenia do konkursu, którego organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, można przesyłać do 11 kwietnia.

- Niezależnie od czasów, w których żyjemy, nowych technologii, zawrotnego tempa życia, to emocje i wartości niezmiennie wpływają na nasze marzenia, wybory i życiową postawę. Prawie 80 lat temu, kierując się dokładnie tym samym, młodzi powstańcy warszawscy dokonywali rzeczy niemożliwych. Dlatego w tym roku chcemy się dowiedzieć, o czym dzisiaj myślą ich rówieśnicy - co jest dla nich najważniejsze. Czekamy na filmowe kreacje młodych twórców. Ich głos jest ważny i chcemy go usłyszeć - zaznaczał dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. - Co roku spływa do nas ponad 120 filmów. Jednym z warunków formalnych jest to, że obraz powinien liczyć dokładnie 63 sekduny - dodał w Trójce. 


Najczęściej czytane

#63sekundy

Konkurs filmowy #63sekundy to szansa dla wszystkich w wieku 15–22 lata, którzy w twórczy sposób chcą opowiedzieć o sobie. "Przeszłość i historia czy spojrzenie w przyszłość? Świat wartości, obawy czy nadzieje? Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło filmowe w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika. Każdy zgłoszony materiał zostanie oceniony pod względem aspektów artystycznych zawartych w 63-sekundowej formule" - napisali organizatorzy.

Posłuchaj

7:00
"Co niewidoczne, a jednak ważne" - konkurs filmowy Muzeum Powstania Warszawskiego (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Główną nagrodą w konkursie jest nagroda pieniężna oraz udział w finałowej gali Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. Ambasadorem konkursu jest twórca internetowy Zetkacper, Kacper Zembrzucki, a patronat objęła Szkoła Filmowa w Łodzi.

"Co niewidoczne, a jednak ważne" - konkurs filmowy #63sekundy. 2024/ Muzeum Powstania Warszawskiego

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)
Data emisji: 7.02.2024
Godzina emisji: 12.42

IAR/zch/wmkor

Polecane