Kino objazdowe rusza w Polskę. Sprawdź jaki ma repertuar, gdzie i kiedy przyjedzie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kino objazdowe rusza w Polskę. Sprawdź jaki ma repertuar, gdzie i kiedy przyjedzie
Tomasz Kot i Piotr Fronczewski, odtwórcy głównych ról w filmie "Pan Kleks"Foto: Pawel Wodzynski/East News

Ostatnio na ekranach duży wybór interesujących nowych polskich filmów, jednak nie wszyscy mogą z niego korzystać, bo nie zawsze w pobliżu jest kino. Ten problem ma rozwiązać kino objazdowe, które właśnie rusza w Polskę i chce dotrzeć do tych miejscowości, gdzie nie ma kina stacjonarnego. O tym niewątpliwie potrzebnym pomyśle rozmawiał Ryszard Jaźwiński.

  • Druga edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego ruszyła w Polskę w poniedziałek  29 stycznia. Do końca marca odwiedzi wszystkie województwa i zawita do miejscowości, gdzie nie ma stacjonarnych kin.
  • W repertuarze Bezgotówkowego Kina Objazdowego są najnowsze polskie tytuły, m.in. "Akademia Pana Kleksa", "Kos" i "Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5".
  • Polska publiczność kocha polskie tytuły – mówi Paweł Adamski z Bezgotówkowego Kina Objazdowego.

Najnowsze polskie tytuły

– Tyle miast w Polsce, które nie ma kina i które odwiedzamy od wielu lat, czeka na najlepsze polskie tytuły. "Akademia Pana Kleksa", "Kos", "Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5" są wyczekiwane, zresztą polska publiczność kocha polskie tytuły – mówi Paweł Adamski z Bezgotówkowego Kina Objazdowego. – Od poniedziałku 29 stycznia ponownie przemierzamy Polskę wszerz i wzdłuż: to druga edycja. Objeżdżamy wszystkie województwa: zaczynamy w Jabłonowie Pomorskim, a potem Chełmża, Golub-Dobrzyń, Oborniki, Duszniki… – wymienia.

Bardzo duże zainteresowanie

W miastach, w których nie ma kin stacjonarnych, projekcje odbywają się m.in. w domach kultury lub salach widowiskowych. – Dzięki współpracy z domami kultury, urzędami miast, udaje nam się ten repertuar zaprezentować w miastach, w których nie ma kin. Te miejscowości, które odwiedzamy, mają tak profesjonalne sale widowiskowe, że dzięki sprzętowi, z którym przyjeżdżamy, możemy wyświetlać najnowszy repertuar. Niektóre z  tych sal mają kilkadziesiąt miejsc, a niektóre nawet ponad 200 – tłumaczy rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego. – Jest to inicjatywa, która spotyka się z ogromnym zainteresowaniem, więc lepiej rezerwować z wyprzedzeniem – zachęca.

– Przemierzamy Polskę wszerz i wzdłuż przez cały rok z przerwą na wakacje. Do końca marca planujemy jeździć non stop: na stronie filmowobezgotowkowo.pl można sprawdzić dokładnie gdzie i kiedy będziemy – wskazuje.

Przeczytaj także


Posłuchaj

3:19
Bezgotówkowe Kino Objazdowe rusza w Polskę (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 29.01.2024
Godzina emisji: 13.33

pr

Polecane