"Zagadkowa niedziela" gra razem z WOŚP: "Pomaganie to w życiu człowieka bardzo ważna sprawa"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zagadkowa niedziela" gra razem z WOŚP: "Pomaganie to w życiu człowieka bardzo ważna sprawa"
Goście "Zagadkowej niedzieli" opowiedzieli o idei pomagania oraz zaangażowaniu w Wielką Orkiestrę Świątecznej PomocyFoto: PR

- Widziałam, jak dużą radość i uśmiech daje dawanie i pomoc u drugiej osobie. To uczucie, którego nie można wygenerować żadnym innym sposobem - mówiła jedna z gościń "Zagadkowej niedzieli". Na czym polega fenomen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jak można zaangażować się w tegoroczny finał akcji? 

  • 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to świetna okazja do zaangażowania się w pomoc tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.
  • W tym roku Orkiestra gra dla dzieci i dorosłych z problemami z płucami po pandemii COVID-19.
  • Relacje z 32. finału WOŚP można śledzić na antenach Polskiego Radia, a także w relacjach na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Jak podkreślają goście Polskiego Radia, fenomen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy polega przede wszystkim na szerokim, spontanicznym zaangażowaniu Polaków w szlachetną sprawę pomagania sobie nawzajem.

WOŚP = pomoc

Nie byłoby Wielkiej Orkiestry, gdyby nie wolontariusze. Wyposażeni w czerwone serduszka, specjalne puszki i identyfikatory. Bardzo łatwo rozpoznać ich na ulicach. Ludzie dobrej woli angażują się w pomoc WOŚP od samego początku. Od 32 lat zbierają pieniądze i działają w sztabach. Wśród nich są także harcerze. Jak wielu z nich podkreśla, chcą pomagać, bo właśnie niesienie dobra i wsparcia dla innych ich najbardziej motywuje. 

- Orkiestra to dla mnie pewnego rodzaju rutyna. Zbieram już piąty rok, od 2019 roku, gdy miałam pięć lat - mówiła jedna z młodych gościń Zagadkowego studia. 

>>>  32. finał WOŚP. Relacja na żywo [SPRAWDŹ] <<< 

Posłuchaj

1:44:29
"Zagadkowa niedziela" 28 stycznia 2024r. (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Finał po raz 32.

32. finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy przybrał hasło  "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" I dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Wielka Orkiestra gra od ponad 30 lat... 

Fundację WOŚP Jurek Owsiak założył ponad 30 lat temu. Od tej pory regularnie raz w roku - w styczniu - organizuje zbiórkę pieniędzy. Fundacja prowadzi działalność w zakresie ochrony m.in. na rzecz ratowania życia chorych osób, w szczególności dzieci, poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków udało się zebrać ponad 243 miliony złotych. 

Jak wyglądały początki Wielkiej Orkiestry i co wspólnego miały z Trójką? Przekonaj się, oglądając specjalnie przygotowane wideo:

***

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 28.01.2024
Godziny emisji: 8.06, 9.06

IAR/zch

Polecane