"Z głową w górach": w weekend Trójka nadaje z Zakopanego!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Z głową w górach": w weekend Trójka nadaje z Zakopanego!
Tegoroczną edycję "Z głową w górach" zaczynamy w Wiśle. Bądź z nami!Foto: Polskie Radio

Radiowa Trójka wraz z Programem 1 Polskiego Radia ponownie zapraszają na plenerowe audycje z najpopularniejszych górskich miejscowości. Nasi dziennikarze sprawdzają warunki na stokach, odwiedzają najciekawsze miejsca i popróbują miejscowych specjałów. W ten weekend (19-20 stycznia) odwiedzamy Zakopane.

Cykl "Z głową w górach" to akcja zainicjowana przez Program 1 Polskiego Radia oraz radiową Trójkę. Podczas zimowych ferii dziennikarze odwiedzają popularne miejscowości górskie, skąd przygotowują plenerowe audycje, by być bliżej słuchaczy. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz zaprezentowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. Słuchacze mogą liczyć na spotkania z prowadzącymi, obszerne relacje oraz ciekawe wywiady, przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia. 

"Z głową w górach": zapraszamy do Zakopanego!

Przedostatni weekend stycznia spędzamy w Zakopanem. W piątek (19.01) Michał Żołądkowski zaprosił słuchaczy na specjalne wydanie audycji "Zapraszamy na weekend", które poprowadził prosto z zakopiańskich Krupówek. Nie jest to jednak koniec atrakcji: "Listę przebojów Trójki" Tomasz Miara również poprowadził z Zakopanego.

Sobotnią (20.01) wizytę w stolicy Tatr rozpoczęliśmy o godz. 10.00 od "Trzech stron dźwięku". Z kolei w audycji "Trzymaj z Trójką" (13.05-15.00) na naszej antenie gościliśmy Svena Hannewalda, legendarnego skoczka narciarskiego. Pozostając w atmosferze zawodów sportowych usłyszeliśmy również relacje Kuby Nizińskiego z Radia Kraków z Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Najczęściej czytane:

Na początek dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia zawitali do Wisły, która na kilka dni stała się zimową stolicą Polski. W piątek, 12 stycznia, od godz. 10.05 plenerową audycję "Zapraszamy na weekend" prosto ze stoku poprowadził Piotr Firan. Dziennikarz ponownie pojawił się na antenie późnym popołudniem, by wraz z Dariuszem Urbanowiczem poprowadzić "Po drodze z Trójką" (18.05-19.00), wprost spod Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince! W weekend odbywał się tam konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dzień później nasz niezłomny redaktor Firan poprowadził "Trzymaj z Trójką" (13.05-15.00). Tym razem plenerowe studio stanęło przy stacji narciarskiej Cieńków. Ponadto przez cały weekend można było słuchać relacji w serwisach informacyjnych Programu 3 Polskiego Radia oraz oglądać zdjęcia w mediach społecznościowych Trójki. Podczas plenerowych wyjazdów i aktywności zimowych prezentowane będą także sety DJ-skie.

Na swojej trasie reporterzy cyklu "Z głową w górach" odwiedzili też już Szczyrk (16-17 stycznia) i Zakopane (19-20 stycznia). A przed nimi kolejne miejscowości: Zieleniec (26-27 stycznia), Ustrzyki Dolne (2-3 lutego), Czarna Góra (9-10 lutego), Krynica-Zdrój (16-17 lutego) oraz Jurgów (23-24 lutego).

qch/pr

 

Polecane