Stres, ogrom nauki i wielogodzinne egzaminy. Jak poradzić sobie z sesją?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Stres, ogrom nauki i wielogodzinne egzaminy. Jak poradzić sobie z sesją?
Strategii jest kilka: niektórzy uczą się dużo wcześniej, przygotowując notatki, inni robią to dzień przed egzaminem, często "zarywając nockę". Jak przetrwać sesję egzaminacyjną? Foto: Shutterstock

Stres, natłok nauki, zarwane noce. Jak przetrwać sesję egzaminacyjną? W jaki sposób przyswoić duże partie materiału? Uniwersytet Gdański przygotował dla studentów specjalne warsztaty, na których pokazuje, jak dobrze przygotować się do sesji.

  • Psychologowie z Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali warsztaty, które mają pomóc studentom okiełznać stres i odpowiednio przygotować się do nauki.
  • Na zajęciach mówi się także o tym, jak rozwiązać problem odkładania nauki "na ostatnią chwilę".
  • Jak przygotować się do sesji i nie zwariować? Czy można szybko poradzić sobie z nerwami oraz zalegającym materiałem? 

Jak przetrwać sesję i jeszcze zaliczyć wszystkie egzaminy z pozytywnymi ocenami? - Odpowiedź na to pytanie pomagają znaleźć specjaliści z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zorganizowali specjalne warsztaty dla studentów. 

- Najpierw skupimy się przede wszystkim na tym, jak radzić sobie ze stresem. To niełatwy czas i wiąże się z nim dużo wyzwań. Warto wiedzieć, jak zarządzać tym stresem, bo od niego nie uciekniemy - zaznaczyła doktor Agata Rudnik z Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. - Drugi temat to prokrastynacja, dlatego że wielu z nas towarzyszy, niestety, ciągłe odkładanie na ostatnią chwilę. Też będziemy tutaj radzić, jak tego unikać i co z tym zrobić - dodała.

Czytaj także: 

Nauka "noc przed"

Jak zaznaczają specjaliści - odkładanie na ostatnią chwilę wiąże się ze stresem, ale przede wszystkim z dużym poczuciem lęku przed porażką, przed tym, że nam się nie uda. To z jego powodu czekamy do ostatniego momentu, czy może coś się zmieni, czy może będzie lepiej, inaczej - zaznaczyła w rozmowie doktor Agata Rudnik.

Podstawa to świadomość 

Organizatorzy warsztatów zaznaczają, że w ostatnich latach studenci są coraz bardziej świadomi technik uczenia się. - Widzimy, że cały czas rośnie zapotrzebowanie na takie spotkania (...).  Świadomość na przestrzeni lat bardzo wzrosła i jest duże zainteresowanie - usłyszeliśmy. 

Posłuchaj

2:35
Stres, ogrom nauki i wielogodzinne egzaminy. Jak poradzić sobie z sesją? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału: Oskar Bąk
Data emisji: 18.01.2024
Godzina emisji: 7.09

mat.info./zch

Polecane