Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki
Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej TrójkiFoto: Anna Hernik

Polskie Radio z radością informuje, że Agnieszka Szydłowska została nową dyrektorką Programu Trzeciego. Decyzja ta, to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej  jakości.

- Agnieszka Szydłowska wraca do Trójki z doświadczeniem i zrozumieniem wyjątkowości tej anteny, a jednocześnie gwarantuje tworzenie inspirującej radiowej alternatywy. Dzięki Niej Trójka ma szansę, by wybrzmieć intensywnym kulturalno-muzycznym głosem i proponować nieszablonowe spotkania twórców ze słuchaczami. Mam pewność, że  Agnieszka Szydłowska przywróci Trójce należny jej blask i renomę, a ostatnie lata na Myśliwieckiej odejdą w zapomnienie. Jestem przekonany, że zmiany, które już niebawem zainicjuje nowa szefowa anteny, spowodują również powrót zaufania partnerów biznesowych do Trójki - mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki

Agnieszka Szydłowska to dziennikarka radiowa i telewizyjna. Radia uczyła się w Radiostacji (Rozgłośnia Harcerska), umiejętności rozwijała w radiowej Trójce, a ostatnie trzy lata spędziła tworząc podcasty dla newonce.radio. Za działalność internetową w roku 2023 zdobyła Best Stream Awards w kategorii „Osobowość radia w streamingu”. Jej wywiady, czy to w radiowe, czy udostępniane w formie podcastów, łączyła zawsze niewymuszona radość ze spotkania, dystans do siebie i erudycja. Kilkunastoletnia współpraca z TVP Kultura to dziesiątki programów poświęconych wybitnym osobowościom    świata sztuki oraz promocji wydarzeń kulturalnych.

"Radio publiczne widzę jako przestrzeń wolności intelektualnej"

- Radio publiczne widzę jako przestrzeń wolności intelektualnej, czujności na tematy społeczne i kulturalne, naturalne miejsce spotkania i rozmowy. Zaprzepaszczany w ostatnich latach potencjał i zaufanie, jakim obdarzali nas odbiorcy musimy odbudować dostosowując się do czasów, w których to robimy. Chcemy być wszędzie tam, gdzie nasi potencjalni odbiorcy. Trójka aktywnie włączy się do dyskusji o przyszłym kształcie mediów publicznych, wsłuchując się w głosy aktywistów i aktywistek, osób zawodowo zajmujących się badaniem mediów, środowisk intelektualnych, artystycznych. Zapraszamy do Trójki! – mówi Agnieszka Szydłowska, nowa dyrektorka Trójki.

Agnieszka Szydłowska obejmie swoje nowe stanowisko 18.01.2024 roku od spotkania z załogą Programu Trzeciego Polskiego Radia. Zapraszamy do śledzenia dalszych informacji o planowanych inicjatywach i projektach pod Jej kierownictwem. 

Czytaj także: 

PR/zch

Polecane